EP U21: Slovačka nakon preokreta do senzacionalne pobjede nad Poljskom

Nakon što su Švedska i Engleska remijem otvorili 21. Europsko U21 prvenstvo, red je došao i na domaću momčad Poljske, koja je u Lublinu ugostila Slovačku i iznenađujuće izgubila od debitantske momčadi 2:1.

Već u 54. sekundi iz prve prilike domaćini su poveli. S desne strane centrirao je kapetan Kedziora, a Patryk Lipski glavom zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije Rusnak je na drugoj strani zaprijetio, no uz male poteškoće Wrabel je izbio loptu u korner. Međutim, Slovaci su bili bolja momčad i u 20. minuti stigli do zasluženog izjednačenja. Mihalik je poveo polukontru i uposlio Chriena, koji pronalazi Valjenta, a on iz prve ispod Wrabela izjednačuje na 1:1.

Samo tri minute kasnije mogao je Mihalik preokrenuti rezultat, no Wrabel mu je obranio udarac, a na odbijenu loptu natrčao je Zrel’ak i pucao pored gola. U 37. minuti Mihalik je imao novu priliku, no pucao je pored gola, a tri minute kasnije Wrabel je obranio pokušaj Rusnaka i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Već u drugoj minuti nastavka Frankowski se neočekivano našao sam pred Chovanom, no Slovak mu je obranio udarac. U 60. minuti još jednom pokušao je Rusnak, ali visoko preko gola, prije nego je Dawidowicz na drugoj strani također pucao preko gola.

Nakon dugo vremena prilično negledljive igre Linetty se u 77. minuti nakon pogreške slovačke obrane našao na desetak metara od gola i pucao, ali zamalo pored gola. I onda, samo dvije minute kasnije nakon kontre Bero je nanizao dvojicu braniča i uposlio Šafranka, koji preokreće i donosi senzacionalnu pobjedu Slovačkoj. Deset minuta prije kraja posljednju priliku imao je Dawidowicz, no njegov pokušaj glavom obranio je Chovan, a lopta se dva puta odbila od grede i završila izvan granica igrališta.