[VIDEO] Kup Konfederacija: Rusija otvorila natjecanje sigurnom pobjedom

Danas je u Rusiji počeo jubilarni, deseti Kup Konfederacija, natjecanje koje se tradicionalno održava točno godinu dana prije Svjetskog prvenstva i koje okuplja šest momčadi pobjednika kontinentalnih natjecanja, svjetskog prvaka i domaćina predstojećeg SP-a.

Na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu natjecanje je otvoreno susretom skupine A između domaćina Rusije i prvaka OFC Kupa Novog Zelanda. 50 251 gledatelj vidjelo je sigurnu 2:0 pobjedu domaće momčadi, koja je tako na najbolji mogući način otvorila ovo natjecanje.

Već u trećoj minuti Golovin je pucao pored gola, a pet minuta kasnije Glushakovov pokušaj sa crte su izbili gosti. Kolumbijski sudac Roldan napravio je veliku pogrešku u 16. minuti nedosudivši kazneni udarac za Ruse. Naime, Poloz se našao sam pred Marinovićem i pokušao ga zaobići, a Novozelanđanin ga je srušio. Ipak, Kolumbijac se nije oglasio i domaćin nije dobio kazneni udarac. Novi udarac za Ruse uputio je Dzhikiya u 26. minuti, no ponovno je Marinović bio spreman.

U 30. minuti Smolov je postigao gol za 1:0, koji mu je opravdano zbog zaleđa poništen. Međutim, samo minutu kasnije Poloz je odličnom loptom pronašao Denisa Glushakova, koji lobuje Marinovića i uz pomoć stative dovodi Ruse u prednost. Fifa je kasnije uz pomoć video tehnologije pripisala pogodak kao autogol Boxalla. Isti igrač u 39. minuti je pronašao Smolova, no igrač Krasnodara pucao je pored gola i na odmor se otišlo s prednošću Rusa.

Nastavak je otvorio Poloz udarcem glavom, no Marinović je odbio njegov pokušaj točno na nogu Erokhina. Međutim, golman Novog Zelanda nogom brani novi pokušaj Rusa pa je ostalo minimalnih 1:0. U 53. minuti Marinović je dobro obranio i pokušaj Poloza, a Samedov je deset minuta kasnije iz slobodnog udarca pucao preko gola.

Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 69. minuti. Fedor Smolov uzeo je loptu na centru i dodao za Samedova, koji prizemno centrira, a Smolov svojim osmim pogotkom povisuje na 2:0. Nakon toga Novi Zeland došao je do najbolje prilike na utakmici, no Akinfeev je obranio pokušaj Thomasa i susret je završio 2:0. Bila je to deseta utakmica Rusije ove godine i četvrta pobjeda, dok je Novi Zeland u svojoj desetoj utakmici na ovom natjecanju upisao i deveti poraz.