[VIDEO] Kup Konfederacija: Meksiko do boda protiv Portugala u nadoknadi

Odigrana je i druga utakmica skupine A na Kupu Konfederacija, u kojoj su se sastali europski prvaci Portugalci i prvaci Sjeverne Amerike, momčad Meksika. Meksikanci su došli do boda remiziravši 2:2 u posljednjim minutama sudačke nadoknade.

Nakon početnog ispitivanja snaga i uvodne dominacije Meksikanaca, prvi su do prilike došli Portugalci, no Quaresma je u 17. minuti pucao pored gola. Samo tri minute kasnije Portugal je postigao gol, koji je opravdano poništen. Ronaldo je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, nakon čega mu je Nani vratio loptu. Realova sedmica pogodila je gredu, a lopta se odbila do Pepea, koji je zabio iz daljine. Međutim, u trenutku Nanijeve povratne lopte za Ronalda, bivši igrač Manchester Uniteda se nalazio u zaleđu te je gol s razlogom poništen.

Prvu ozbiljniju priliku za Meksiko imao je Vela, no iz slobodnog udarca u 30. minuti pucao je pored gola. Ipak, svega četiri minute kasnije Ronaldo je krenuo u kontru i navukao trojicu igrača te asistirao Quaresmi, koji mirno zabija za prednost Portugala.

Probudili su se tada ponovno Meksikanci i zaprijetili preko Hernandeza, no njegov pokušaj glavom obranio je Patricio. U 40. minuti Quaresma je pucao zamalo pored gola, a pritisak Meksika isplatio se dvije minute kasnije. Nakon centaršuta Vela je iskoristio pogrešku Guerreira i centrirao, a Chicharito glavom u padu atraktivno izjednačio.

Do prve prilike u nastavku 34 372 gledatelja moralo je čekati na 69. minutu, kad je Layun iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola. Deset minuta prije kraja Giovanni je također pucao pored gola, a pet minuta kasnije Ochoa je sjajno obranio pokušaj glavom Silve.

Međutim, u 86. minuti Cedric je pucao, a Herrera skrenuo loptu i vratio Portugalce u vodstvo. Inače, gol je pripisan upravo desnom beku Portugala, što je njegov prvi gol u reprezentativnom dresu. Mogao je Gelson u 89. minuti dokrajčiti Meksikance, no pucao je pored gola.

Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi. Nakon kornera Herrere Moreno je najviše skočio i glavom uz pomoć stative donio bod Meksiku.