[VIDEO] Kup Konfederacija: Čile lakoćom srušio Kamerun, Vargasu poništen gol video tehnologijom

Skupinu B na Kupu Konfederacija u Moskvi na Otkrytiye Areni otvorili su Kamerun i Čile, a prvak Južne Amerike s 2:0 svladao je Kamerunce.

Već u 48. sekundi Vargas je pogodio stativu i nagovijestio kako će ovo biti jednosmjerna utakmica. Tri minute kasnije Fuenzalida je odlično pucao, no Ondoa je upisao prvu obranu večeras. Probudili su se i Kamerunci u 11. minuti, no Herrerra je obranio pokušaj Aboubakara, a u 15. minuti Ngadeu Ngadjui je glavom postigao pogodak, koji je opravdano poništen, jer je prilikom centaršuta Aboubakar srušio Vidala.

U 25. minuti Ondoa je lijepom paradom obranio pokušaj Pucha, baš kao i udarac Fuenzalide dvije minute kasnije. U 34. minuti malo prostora si je otvorio Moukandjo, no pucao je pored gola. Pet minuta prije odmora Vidal je sjajno proigrao Vargasa, koji puca visoko preko gola. U sudačkoj nadoknadi Vidal je ponovno kirurški preciznom loptom pronašao Vargasa, koji postiže gol za 1:0. Međutim, pomoću video tehnologije procijenjeno je da se Vargas nalazio u zaleđu te je gol poništen i na odmor se otišlo s 0:0.

Sličnu igru gledali smo i u nastavku. Čileanci su napadali, no ovaj put bez izgledne prilike, da bi do prvog udarca došli Kamerunci, no Moukandjo je iz slobodnog udarca pucao preko gola. Nakon kornera u 72. minuti Isla je imao nevjerojatnu priliku, no s tri metra glavom je pucao pored gola.

I onda, u samom smiraju utakmice, u 81. minuti Alexis je centrirao, a Arturo Vidal glavom zabio za 1:0 i donio pobjedu Čileu. U sudačkoj nadoknadi Alexis je pobjegao obrani i izbjegao zaleđe, zaobišao golmana i pucao, na crti mu je udarac blokirao Teikeu, no Vargas se našao na odbijenoj lopti i postavio konačnih 2:0.