[VIDEO] EP U21, Skupina C: Italija pobijedila Dansku, škarice Pellegrinija

Odigran je i drugi susret skupine C na Europskom U21 prvenstvu u Poljskoj u kojemu je jedan od ovogodišnjih favorita Italija s 2:0 pobijedila Dansku.

Na prvu priliku čekali smo sve do 17. minute kad je Borsting pucao pored gola, baš kao i Conti četiri minute kasnije na drugoj strani. Prvi udarac u okvir vidjeli smo u 27. minuti, no Benassijev pokušaj obranio je Hojbjerg. Danac je obranio i udarac Petagne minutu prije kraja prvog dijela i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku Italija je povela u 54. minuti. Bernardeschi je centrirao, Maxso glavom izbio loptu, ali samo na nogu Pellegrinija, koji škaricama dovodi Talijane u prednost. U 62. minuti mogli su Skandinavci izjednačiti, no Hjulsager je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

15 minuta prije kraja Gagliardini je pucao visoko preko gola, a samo minutu kasnije Hjulsager je imao najbolju dansku priliku na utakmici, no Donnarumma mu je sjajnom paradom obranio udarac i sačuvao svoj gol.

Hojbjerg je do kraja susreta branio udarce Petagni, Gagliardiniju i Chiesi, no ništa nije mogao učiniti u 86. minuti. Chiesa je centrirao, a Petagna postavio konačnih 2:0.