[VIDEO] EP U21, Skupina A: Engleska nakon preokreta pobijedila Slovačku

Odigrana je prva utakmica drugog kola skupine A na Europskom U21 prvenstvu, u kojem je Engleska upisala prvu pobjedu, s 2:1 pobijeđena je Slovačka.

Već u trećoj minuti Swift je opasno zaprijetio, no Chovan je upisao prvu obranu. Sedam minuta kasnije Chalobah je pucao pored gola, a Slovaci su iz prve prilike poveli. Rusnak je izveo korner, a Chrien glavom u 23. minuti zabio za prednost Slovačke. Do kraja poluvremena Englezi su napadali, ali bez prevelikog učinka i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Slovaka.

U 49. minuti Redmondov pokušaj Chovan je obranio u korner, a nakon njega do lopte je došao Mawson i izjednačio na 1:1. Pokušao je Murphy samo dvije minute kasnije dovesti Tri Lava u vodstvo, no Chovan je obranio njegov pokušaj iz daljine.

Ipak, do preokreta dolazi u 61. minuti. Redmond je primio dubinsku loptu, namjestio se na jaču, desnu nogu i pogodio uz samu gredu za prednost Engleske. Do kraja susreta nije bilo prevelikih prilika i Englezi su upisali prvu pobjedu na ovogodišnjem natjecanju. U večernjem susretu iste skupine sastat će se domaćin Poljska i branitelj naslova Švedska.