[VIDEO] EP U21, Skupina B: Španjolska pobijedila Portugal, eurogolovi Saula i Brume

Drugu današnju utakmicu skupine B na Europskom U21 prvenstvu odigrali su Portugal i Španjolska, a Furija se 3:1 pobjedom dodatno učvrstila na prvom mjestu skupine.

Prvi udarac vidjeli smo u šestoj minuti, no Fernandes je pucao visoko preko gola, da bi pet minuta kasnije Podence pogodio stativu. Na drugoj strani Furija je iz prve prave prilike povela. Igrala se 21. minuta kad je Saul Niguez nanizao četvoricu igrača Portugalaca i u suprotni kut zabio za vodstvo Španjolske od 1:0.

Pokušali su tada Guedes i Fernandes izjednačiti, no bili su neprecizni, a u 38. minuti lijepu priliku imao je Bellerin, no Varela je obranio njegov udarac, baš kao i pokušaj Sandra tri minute kasnije i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Španjolske.

U stotoj sekundi nastavka Fernandes je imao novu priliku, no Arrizabalaga je obranio njegov pokušaj. U 50. minuti Podence je iskoristio veliku pogrešku Merea i našao se sam pred Arrizabalagom, no pucao je pored gola. Dvije minute kasnije konačno smo vidjeli nešto i od Asensia, no njegov udarac sa crte je izbio Ie.

Renato Sanches također je uputio udarac u 61. minuti, no ravno u Arrizabalagu, a do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 65. minuti. Deulofeu je probio desnu stranu i prizemno centrirao, a Sandro se ubacio i uz samu stativu povisio na 2:0.

Tračak nade viceprvacima je donio Bruma eurogolom u 77. minuti. Nakon kornera lopta se odbila do Brume, koji je volejom iz prve smanjio na 2:1. Šest minuta prije kraja Denis Suarez zamalo je pucao pored gola, a posljednju priliku na utakmici imao je Inaki Williams, koji je deset sekundi prije kraja utakmice pobjegao obrani Portugala i iz kuta postavio konačnih 3:1.