[VIDEO] Kup Konfederacija: Ronaldo donio pobjedu Portugalu nad domaćinom

Nakon dana odmora u Moskvi se nastavio Kup Konfederacija, a domaća momčad Rusije u skupini A igrala je protiv Portugala. Zbornaja nije uputila nijedan udarac u okvir i s minimalnih 1:0 poražena je od europskih prvaka.

Već iz prve prave prilike Portugal je poveo. U osmoj minuti Cedric je centrirao, a Ronaldo pobjegao Kudriashovu i glavom zabio za 1:0. Na novu priliku čekali smo do 25. minute, no Ronaldov pokušaj iz slobodnog udarca s lakoćom je obranio Akinfeev, koji je danas jubilarni stoti put branio za Rusiju.

Nastavio se pritisak Portugalaca pa je tako Akinfeev u 32. minuti obranio dobar pokušaj Ronalda iskosa, a prvu priliku domaći su imali u 42. minuti, no Smolov je pucao pored gola i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću europskih prvaka.

Nastavak se također otvorio udarcem Portugala, glavom je nakon centaršuta pucao Adrien Silva, no veliku paradu imao je Akinfeev. Probudili su se i Rusi, no u 61. minuti Samedov je pucao preko gola. Portugalci su odgovorili s dva pokušaja Ronalda, koja su otišla pored gola i pokušajem Adriena, koji je išao ravno u ruskog golmana. Do kraja susreta nije bilo većih opasnosti po vrata bilo koje momčadi i Portugalci su upisali prvu pobjedu na ovom natjecanju.