[VIDEO] Kup Konfederacija: Dan remija u skupini B, po bod Njemačkoj, Čileu, Australiji i Kamerunu

Iza nas je drugo kolo skupine B na Kupu Konfederacija, a derbi dana bio je onaj između Njemačke i Čilea. Iako je Joachim Low u Rusiju došao s izmiješanim sastavom, svjetski prvaci remizirali su s prvakom Južne Amerike 1:1. Time su obje momčadi došle na korak do polufinala.

Već u šestoj minuti Mustafi je predao loptu u noge Vidalu, koji je proigrao Alexisa, a on uz pomoć stative zabio i postao najbolji strijelac u povijesti čileanske reprezentacije. Dvije minute kasnije do prve prilike došao je i Elf, no Draxler je pucao preko gola. U 13. minuti Diazov udarac iz daljine s lakoćom je obranio Ter Stegen, a na drugoj strani Stindlov pokušaj također je obranio Herrera.

U 20. minuti Vidal je imao lijepu priliku, no pogodio je gredu, a nova prilika ujedno je bila i pogodak. Hector je primio loptu na lijevoj strani i prizemno centrirao, a Stindl pretrčao Aranguiza i u 41. minuti izjednačio na 1:1.

U nastavku smo prvi pokušaj vidjeli u 48. minuti, no Alexis je iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže. Uslijedio je grub nogomet s dosta žutih kartona, a na idući udarac čekali smo sve do 81 minute. Tada je Draxler centrirao, a Ginter glavom pucao pored gola. Ujedno, to je bila i posljednja prilika na utakmici, a vrijedi izdvojiti kako Joachim Low nije napravio nijednu izmjenu na susretu.

Njemačka (3-4-3)

Ter Stegen – Ginter, Mustafi, Suele – Kimmich, Can, Rudy, Hector – Goretzka, Stindl (41.), Draxler

Čile (4-3-3)

Herrera – Isla, Medel (P. Diaz 71′), Jara, Beausejour – Aranguiz (Silva 90′), M. Diaz, Hernandez – Vargas (Rodriguez 82′), Vidal, Alexis (6.)

Vrijedi spomenuti i kako su u drugom susretu ove skupine Kamerun i Australija remizirali 1:1. Afrička momčad došla je u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon što je Zambo Anguissa izbjegao zaleđe i lobom svladao Ryana. Ipak, u 60. minuti bod je Klokanima donio Milligan u 60. minuti uspješno realiziranim kaznenim udarcem.