[VIDEO] Kup Konfederacija: Nijemci uvjerljivi, Čile remijem do polufinala

Odigrane su i posljednje utakmice skupine B na Kupu Konfederacija i saznali smo sve sudionike polufinala.

Njemačka je pobijedila Kamerun 3:1, a Timo Werner bio je igrač utakmice i prvi igrač u povijesti Njemačke, koji je na ovom natjecanju postigao dva pogotka u jednoj utakmici. Nakon dugog početnog ispitivanja snaga, u kojem su Kamerunci bili bolji, ipak su Nijemci imali prvi udarac, no u 21. minuti Emre Can pucao je pored gola. Tri minute kasnije Plattenhardt je centrirao, a Kimmich glavom također pucao pored gola. I Rudy je u 27. minuti pucao pored gola, baš kao i 23-godišnji Demirbay sedam minuta prije kraja prvog dijela. Najbolju i jedinu kamerunsku priliku u prvom dijelu imao je Anguissa, kojemu je Ter Stegen u posljednjoj minuti fantastičnom paradom obranio udarac i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Puno precizniji Elf je bio u nastavku i već u trećoj minuti Draxler je petom uposlio Demirbaya, koji u sami kut zabija svoj prvijenac i donosi vodstvo Njemačkoj. Mogao je dvije minute kasnije isti igrač povisiti na 2:0, no pucao je preko gola. Werner je u 53. minuti pucao pored gola, a minutu kasnije Ondoa je obranio pokušaj Kimmicha u situaciji jedan na jedan.

Imao je tada Kamerun dvije dobre prilike, no i Aboubakar i Ngamaleu su pucali pored gola, a u 65. minuti Mabouka je zbog visoko podignute noge prema Canu uz pomoć video tehnologije zaradio izravni crveni karton. Nijemci su to iskoristili već u slijedećem napadu. Kimmich je centrirao, a Werner glavom u padu zabio svoj prvijenac i povisio na 2:0.

U 79. minuti Ngamaleu je centrirao, Aboubakar glavom pucao, a Ter Stegen skrenuo loptu u mrežu i autogolom smanjio na 2:1. Mogli su Werner i Brandt ponovno povisiti, no Ondoa je obranio njihove pokušaje, ali ništa nije mogao nakon udarca Wernera, koji je plasiranim udarcem u 82. minuti postavio konačnih 3:1.

Njemačka (3-4-3)

Ter Stegen (79. – ag) – Ginter, Ruediger, Suele – Kimmich, Can, Rudy (Hendrix 76′), Plattenhardt – Demirbay (48.) (Brandt 78′), Werner (66.), Draxler (Younes 80′)

Kamerun (4-3-3)

Ondoa – Mabouka, Ngadeu Ngadjui, Teikeu, Fai – Siani, Zambo Anguissa, Djoum (Ngamaleu 58′) – Bassogog (Togo 82′), Aboubakar, Moukandjo

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Australija je remizirala sa Čileom 1:1 te su se Južnoamerikanci plasirali u polufinale. Poveli su Soccerossi u 42. minuti. Kruse je napravio dvostruko proigravanje sa Sainsburyjem i uposlio Troisija, koji lobom vara Brava i u potpunosti zasluženo dovodi Klokane u vodstvo.

U nastavku Čile je iz prve prave prilike došao do izjednačenja. Vargas je glavom proslijedio loptu Rodriguezu, koji izjednačuje i postavlja konačnih 1:1.

Time smo saznali i parove polufinala. Tako će se 28. lipnja Kazanu sastati Portugal i Čile, dok će dan kasnije u Sočiju igrati Njemačka i Meksiko.