[VIDEO] EP U21: Njemačka nakon ruleta jedanaesteraca preko Engleske u finale

Prvi finalist Europskog U21 prvenstva momčad je Njemačke. Ona je u polufinalu igranom na Stadionu Miejski u Tychyju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila Englesku 6:5 i tako zakazala finale, koje je na rasporedu u petak.

Već u četvrtoj minuti Englezi su izborili prvi korner kojeg je izveo Ward-Prowse, no Chalobah je glavom pucao preko gola. Svega četiri minute kasnije Gray se našao sam pred Pollersbeckom, no njemački golman obranio je njegov pokušaj loba. U 15. minuti Ward-Prowse je pucao pored gola, a tri minute kasnije Pollersbeck je još jednom fenomenalno obranio pokušaj Abrahama.

U 21. minuti konačno smo vidjeli nešto i od Njemačke, no Pickford je obranio pokušaj Selkea. Pet minuta kasnije Toljanov udarac otišao je pored gola, a isti igrač pucao je i u 31. minuti, no Pickford je odbio njegov pokušaj u korner, nakon kojeg je Philipp pucao preko gola. Elf u vodstvo dolazi u 35. minuti. Toljan je probio desnu stranu i centrirao, a Selke glavom zabio za 1:0. Međutim, četiri minute prije odmora nakon gužve iz kornera do lopte je došao Gray i izjednačio te se na odmor otišlo s 1:1.

U nastavku Tri Lava su iz prve prilike poveli. Veliku pogrešku u svom kaznenom prostoru napravio je Gerhardt, koji je predao loptu u noge Hughesu, a on prizemno centrirao za Abrahama, koji preokreće rezultat. Nijemci su se konačno razbudili u 57. minuti kad je Toljan pogodio vanjski dio mreže.

Tada trener Nijemaca radi odličnu stvar. Stefan Kuntz u igru je u 63. minuti uveo Felixa Plattea, koji svega sedam minuta nakon ulaska u svom reprezentativnom debiju glavom nakon kornera postiže svoj prvijenac i izjednačuje na 2:2. Mogao je Philipp ponovno vratiti Njemačkoj vodstvo, no dvije minute kasnije pucao je pored gola. Istom igraču Pickford je obranio udarac iz 75. minute, a Platte je zabio još jedan gol, koji mu je zbog zaleđa opravdano poništen.

Do kraja regularnog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika, a golova nismo vidjeli ni u produžetcima pa se krenulo u izvođenje jedanaesteraca. Nakon dvije serije oba golmana obranila su po jedan jedanaesterac, a svi igrači branili su preostale jedanaesterce sve do posljednje serije. Tada je udarac Redmondov pokušaj obranio Pollersbeck i odveo Njemačku u finale.

A tko će se pridružiti momčadi Njemačke u borbi za naslov saznat ćemo vrlo brzo. Naime, od 21 sat na rasporedu je drugo polufinale između Španjolske i Italije.