[VIDEO] Liga prvaka: Alashkert i Vikingur do minimalnih pobjeda, momčad iz Gibraltara upisala prvu pobjedu u povijesti

Večeras je započela Liga prvaka susretima prvog pretkola, a bilo je i iznenađenja.

Utakmica koja je otvorila novu sezonu bila je ona između armenskog Alashkerta i Fc Santa Colome iz Andore, a završila je minimalnom pobjedom domaćina od 1:0. Ostati će upamćeno i kako je prvi gol u novoj sezoni postigao srbijanski igrač Uroš Nenadović. On je u 39. minuti iskoristio prizemni centaršut Dashyana i petom donio pobjedu Alashkertu.

Za senzacionalno iznenađenje pobrinula se gibraltarška Europa, koja je u Walesu s 2:1 pobijedila The New Saints. Već u osmoj minuti Quillo je nakon prizemnog centaršuta Gomeza doveo goste u vodstvo, a minutu prije odmora Quigley je udarcem pod samu gredu izjednačio. Ipak, pobjedu Europi donosi Gomez nakon polukontre lijepo plasiranim udarcem 12 minuta prije kraja. Ova utakmica je posebno bitna budući da će se pobjednik ovog dvoboja sučeliti s hrvatskim prvakom Rijekom u nastavku kvalifikacija za Ligu prvaka.

Hibernians je na domaćem terenu s 2:0 pobijedio Infonet Tallinn. Već u petoj minuti Nesterov je za goste imao kazneni udarac, no golman je obranio njegov pokušaj. Kazna je stigla u nastavku. Prvo je u 63. minuti Sahanek izveo slobodni udarac, a Jorginho glavom zabio za 1:0, da bi deset minuta kasnije Kristensen nakon kornera Lime postavio konačnih 2:0.

Vikingur je na domaćem terenu ugostio Trepču, prvi kosovski klub u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju i pobijedio 2:1. Vatnhamar je u 17. minuti doveo Vikingur u prednost, da bi Hajdari šest minuta prije odmora izjednačio i postigao prvi gol za neki kosovski klub u Europi. Da iznenađenja ipak ne bude pobrinuo se Lawal i nakon asistencije Vatnhamara u 73. minuti postavio konačnih 2:1.

Uzvratni susreti na rasporedu su idućeg tjedna.