Europska liga: Dva gola Iličevića i Mancea na otvaranju nove sezone

Započelo je prvo pretkolo Europske lige, a u novoj sezoni čak 50 utakmica prvog pretkola je pred nama. Izdvojili smo nama najzanimljivije susrete popodnevnog dijela, u kojima je bilo hrvatskih igrača.

Natjecanje su otvorili armenski Shirak i slovenska Gorica, koja je pobijedila 2:0. Igrač utakmice bio je Kapić, koji je postigao oba pogotka. Za Slovence Filipović je igrao na poziciji centarfora do 79. minute.

Ivo Iličević već je u 30. minuti morao ući u igru u pobjedi svog Kairata nad Atlantasom od 6:0, a naš igrač postigao je i dva pogotka. Po dva su postigli i Gohou i slavni Arshavin, a kazahstanci su praktički osigurali nastup u drugom pretkolu.

U još jednoj, vrlo visokoj pobjedi od 5:1 Trenčina nad Torpedom iz Kutaisa, sudjelovao je naš igrač. Antonio Mance u 36. i 40. minuti postigao je prva dva gola svoje momčadi, a kasnije su Beridze, Paur i Cataković samo povisili rezultat.

Makedonska Shkendija lakše od očekivanog je s 3:0 razbila Daciju, a Čeliković je igrao do 62. minute. Slovenska Olimpija iznenađujuće je poražena od finskog Vpsa, a Štiglec i Tomić odigrali su cijeli susret, dok su Miškić i Benko bili zamijenjeni u nastavku.

Ferencvaros je s 2:0 bio bolji od Jelgave, a oba pogotka postigao je Varga. Za poraženu momčad Bakmaz je odigrao cijeli susret. A Sarajevo je doživjelo neočekivan 2:1 poraz od moldavske Zarije te tako Novaković i Sarić, koji su odigrali cijelu utakmicu, nisu upisali i prvu pobjedu.

Vrijedi istaknuti i kako je Nino Galović odigrao cijeli susret u pobjedi Dinama iz Moskve nad Runavikom od 2:1, dok je Josip Krznarić odigrao cijelu utakmicu u porazu Levadie nad Cork Cityjem 2:0.