Europska liga: Lendrić donio pobjedu Željezničaru, a Šitum Crusadersu

Započelo je prvo pretkolo Europske lige, a u novoj sezoni čak 50 utakmica prvog pretkola je iza nas. Izdvojili smo nama najzanimljivije susrete večernjeg dijela, one u kojima je bilo hrvatskih igrača.

Švedski Norrkoping deklasirao je kosovskog debitanta, momčad Prishtine s velikih 5:0, a Tkalčić za Šveđane nije ni ulazio u igru. U igru nije ulazio ni Marić u pobjedi njegovog Videotona nad malteškim Balzanom od 2:0, dok je Radaš odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Skenderbeua protiv Sant Julije od 1:0.

Begonja, Bralić i Čabraja odigrali su cijelu utakmicu, a Grubišić je ušao devet minuta prije kraja u pobjedi Širokog Brijega nad Ordabasyjem 2:0. Igrač utakmice bio je nekadašnji napadač Zagreba Ivan Krstanović, koji je zabio oba gola.

71 minutu u porazu svoje Liepaja sudjelovao je Tomić, a Crusaders je slavio 3:1. Igrač utakmice između Lecha iz Poznana i Pelistera bio je bivši igrač Dinama Marko Šitum, koji je postigao dva gola. Nakon pet godina Glasgow Rangers se vratio u  Europu, a Niko Kranjčar sudjelovao je 68. minuta u minimalnoj 1:0 pobjedi nad Niedercornom.

Naposlijetku, još jedan naš igrač postigao je gol. Riječ je o nekadašnjem igraču Hajduka Ivanu Lendriću, koji je u 48. minuti svom Željezničaru donio minimalnu 1:0 pobjedu protiv Zete.