[VIDEO] EP U19: Natjecanje započelo pobjedama Češke i Portugala

U Gruziji je danas započelo Europsko U19 prvenstvo, koje će se do 15. srpnja održati u Goriju i Tbilisiju.

Natjecanje je otvoreno prvim kolom skupine A u kojoj je Češka s 2:1 pobijedila Švedsku, inače debitanta na ovom natjecanju. Blagult je imao i prvu priliku, no u šestoj minuti Jajić je pucao pored gola. Devet minuta kasnije i Šašinka na drugoj strani nije pogodio okvir gola, baš kao i u 18. minuti, da bi isti igrač u 30. minuti pogodio stativu. Nakon dugog vremena pucali su i Šveđani, no Jedlička je obranio pokušaj Karlssona.

Ipak, tri minute prije odmora nakon polukontre Holik je centrirao, a Turyna zabio za 1:0. Isti igrač u desetoj minuti nastavka iskoristio je odbijenu loptu i volejom povisio na 2:0. Gyokeres je tada za Šveđane pucao, no neprecizno, da bi Skandinavci ipak uspjeli smanjiti u 77. minuti. Jajić je probio lijevu stranu i centrirao, a Gyokeres podmetnuo nogu i smanjio na 2:1. Iako su Šveđani pritiskali, do izjednačujućeg gola nisu došli pa su Česi upisali prvu pobjedu.

U drugom susretu sastali su se domaćini Gruzijci i prošlogodišnji polufinalisti Portugalci, a završilo je 1:0 za Pirinejce. Nakon prvih 45 minuta Portugalci nisu uputili ni udarac u okvir gola, a iz prvog takvog u 66. minuti su poveli. Rui Pedra je Lakvekheliani srušio u kaznenom prostoru pa je sudac Massa pokazao na bijelu točku. Sam Pedro bio je siguran izvođač i donio tri boda Portugalu. Do kraja susreta Fernandes je dobio drugi žuti karton, no gosti su se spasili i upisali pobjedu.