[VIDEO] Kup Konfederacija: Stindl srušio Čile i donio Njemačkoj povijesni naslov!

Jubilarno, deseto izdanje Kupa Konfederacija zaključeno je večeras finalnim susretom između Čilea i Njemačke. Na Krestovsky Stadionu u Sankt Petersburgu Elf je pobijedio s minimalnih 1:0 i tako osvojio svoj prvi, povijesni naslov.

Već u drugoj minuti Alexis je pucao pored gola, a tri minute kasnije Aranguizov udarac obranio je Ter Stegen. U sedmoj minuti i Vidal je pucao pored gola, baš kao i Vargas četiri minute kasnije. Vargas je pokušao i u 13. minuti, ali golman Barcelone upisao je novu obranu.

Prvu priliku Nijemci su imali u 15. minuti, no Mustafi je glavom nakon kornera pucao visoko preko gola. Pet minuta kasnije Ter Stegen je ponovno obranio pokušaj Vargasa, a u istoj minuti nakon katastrofalne pogreške Diaza, koji je predao loptu Werneru, Timo je uposlio Stindla, koji svojim trećim golom na natjecanju dovodi Elf u vodstvo.

U 32. minuti Vidal je ponovno pucao preko gola, a Goretzka je na drugoj strani četiri minute kasnije pucao pored desne stative. U 40. minuti Hector je krasnom loptom pronašao Wernera, koji povratnom loptom pronalazi Draxlera, no kapetan Nijemaca puca pored gola i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Njemačke.

Rasplamsala se igra u nastavku i puno grublji nogomet smo gledali, a najzanimljivije što smo vidjeli bili su žuti kartoni Vidala i Kimmicha. U 65. minuti Jara je laktom udario Wernera po licu, a Milorad Mažić nakon video tehnologije pokazao mu je žuti karton. Čileanci su tada počeli s velikim pritiskom, koji je urodio prvim udarcem u drugom dijelu, no Vargas je u 74. minuti pucao ravno u Ter Stegena.

Samo minutu kasnije Vidal je pucao pod samu gredu, no Ter Stegen je i to obranio. Reagirao je tada Joachim Low i izvadio Wernera te umjesto njega uveo Emre Cana. Deset minuta prije kraja Ter Stegen je iz samog kuta izvadio i pokušaj Aranguiza, baš kao i udarac Puiga minutu kasnije. Samo šest minuta prije kraja Sagal je promašio prazna vrata, a Ter Stegen je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade obranio Alexisov pokušaj iz slobodnog udarca i susret je završio pobjedom Njemačke.

Njemačka je tako postala treća momčad nakon Brazila 1999. i 2005. te Francuske 2001. godine, koja je kao prvak svijeta osvojila ovo natjecanje. Također, Čileanci i dalje ne znaju za pobjedu protiv Njemačke, a taj niz sada se produžio na čak 49 godina.