[VIDEO] LP: Riječani saznali protivnika u drugom pretkolu, dalje prošli prvaci Malte, Farskih Otoka i Armenije

Odigrane su uzvratne utakmice prvog pretkola Lige prvaka i saznali smo sve sudionike drugog pretkola.

Hibernians je s minimalnih 1:0 pobijedio Infonet Tallinn i s ukupnih 3:0 prošao dalje. Jedini gol pao je dvije minute prije kraja kad je Bezzina uposlio Jorginha, koji je zaobišao domaćeg vratara i donio Maltežanima pobjedu.

Jedini predstavnik Kosova, Trepča, očekivano je poražena od Vikingura sa 4:1 i s ukupnih 6:2 ispala iz Europe. Već u 33. minuti Kurtishaj je zaradio crveni karton, a samo četiri minute kasnije Vatnhamar je pronašao Anghela, koji je zabio za 1:0. U 40. minuti Islami je postigao autogol, a Vatnhamar je u 52. minuti uz pomoć grede s ruba kaznenog prostora povisio na 3:0. Isti igrač u 59. minuti napravio je dvostruko proigravanje s Lawalom i zabio za 4:0, da bi počasni gol za Kosovare postigao Hasani 25 minuta prije kraja.

Nama najzanimljiviji dvoboj bio je u Gibraltaru, jer na pobjednika dvoboja Europe i TNS-a u drugom pretkolu ide Rijeka. To su ipak Velšani, koji su nakon produžetaka s 3:1 prošli dalje. U 37. minuti Moya je postigao autogol, a svega četiri minute kasnije Quigley je nakon lijepe lopte Edwardsa povisio na 2:0. Europa se vraća pogotkom Walkera iz kaznenog udarca u 53. minuti, no tada Gomez i Quillo zarađuju crvene kartone. Uspjela je momčad iz Gibraltara izdržati do produžetaka, no u 105. minuti Quigley je prošao po desnoj strani i uz samu vratnicu donio pobjedu TNS-u.

Armenski Alashkert u gostima je remizirao kod Fc Santa Colome 1:1 i s ukupnih 2:1 izbacio ju iz natjecanja. Poveli su gosti preko Nenadovića, koji je u 28. minuti iskoristio povratnu loptu Khovboshe i zabio za 1:0. Remi je domaćinu donio Lima glavom nakon kornera Galana u 63. minuti.

U posljednjem susretu La Fiorita i Linfield remizirali su bez pogodaka pa su gosti s ukupnih 1:0 prošli dalje.