[VIDEO] EP U19: Engleska izborila polufinale, visoka pobjeda Njemačke

Odigrane su i utakmice drugog kola skupine B na Europskom U19 prvenstvu i saznali smo novog sudionika polufinala.

A to je momčad Engleske, koja je u velikom derbiju s minimalnih 1:0 pobijedila Nizozemsku. Jedini gol gledatelji na Mikheil Meskhi Stadioni vidjeli su šest minuta prije kraja kad je Brereton iskoristio odbijenu loptu nakon udarca Sessegnona i odveo Tri Lava u polufinale.

U drugom susretu Njemačka je upisala očekivanu pobjedu protiv Bugarske, završilo je 3:0. Već u desetoj minuti Franke je s lijeve strane centrirao, a Etienne Amenyido se okrenuo i s desetak metara zabio za 1:0. Samo sedam minuta kasnije Hristov je napravio prekršaj za kazneni udarac i zaradio crveni karton, a Gul je najstrožu kaznu pretvorio u pogodak. U 54. minuti još jedan kazneni udarac bio je dosuđen za Elf, a ovaj put Friede ga je iskoristio i postavio konačnih 3:0.