[VIDEO] EL: Iličević strijelac, senzacija Suduve, dalje prošlo čak 13 naših igrača

Odigrane su popodnevne utakmice prvog pretkola Europske lige i saznali smo nove sudionike drugog pretkola. Kao i prošlog tjedna, izdvojili smo one susrete u kojima su nastupali naši igrači.

Makedonska Shkendija s visokih 4:0 u gostima kod Dacije upisala je pobjedu i prolaz u drugo pretkolo, a cijeli susret s klupe je promatrao Čeliković. Široki Brijeg je također u gostima igrao protiv Ordabasyja i remizirao bez pogodaka te s ukupnih 2:0 prošao dalje. Begonja i Bralić odigrali su cijeli susret, Čabraja je iz igre izašao u sudačkoj nadoknadi, dok je Grubišić ostao na klupi. I treći klub s našim igračima gostovao je, Pelister je ugostio Lech iz Poznana i izgubio 3:0, a za poljsku momčad Šitum je igrao do 46. minute.

Suduva je napravila veliko iznenađenje te s 2:1 izbacila Shakhtyor Soligorsk. Kardum je za Litavce branio cijeli susret, a Andro Švrljuga odigrao je cijeli susret, dok je na drugoj strani Bagarić igrao do 46. minute kad ga je zamijenio Crepulja. Jedan naš igrač se i oprostio od ovog natjecanja. Riječ je o Bakmazu, koji je napustio igru u 69. minuti u porazu svoje Jelgave od Ferencvarosa s minimalnih 1:0.

Ivo Iličević uspješno je realizirao kazneni udarac u 2:1 pobjedi njegovog Kairata protiv Atlantasa, kojom je kazahstanska momčad samo potvrdila nastup u drugom pretkolu i s ukupnih 8:1 prošla dalje. Tomić je u pobjedi Liepaje nad Crusadersom od 2:0 igrao 70. minuta, a to je latvijskoj momčadi bilo dovoljno za prolaz zbog gola u gostima, nakon što je prva utakmica završila pobjedom Crusadersa od 3:1.

Trenčin je pobjedom od 3:0 nad Torpedom samo potvrdio plasman u drugo pretkolo, a Mance je za pobjedničku momčad igrao do 68. minute. I Vaduz je potvrdio pobjedu iz prvog pretkola nad Bala Townom i s današnjih 3:0 osigurao prolaz. Puljić je odigrao cijeli susret, a igrač utakmice bio je Turkes, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju. Dinamo Minsk je, unatoč igraču manje, uspio pobijediti Runavik s 2:0 i proći dalje, a Galović je odigrao cijeli susret.