[VIDEO] Liga prvaka: Rutinirane pobjede Qarabaga, Salzburga i Partizana

Danas su se, uz susret Rijeke i The New Saintsa, odigrale još tri utakmice drugog pretkola Lige prvaka u kojima smo vidjeli očekivane i rutinirane pobjede favorita.

U Azerbajdžanu prvak te države praktički je osigurao i treće pretkolo. Naime, Qarabag je s uvjerljivih 5:0 pobijedio gruzijsku Samtrediju, a čak dva gola pala su iz kaznenih udaraca. Prvog je u desetoj minuti iskoristio Izmailov, a u sudačkoj nadoknadi zabio ga je i Ndlovu. Isti igrač i u 37. minuti upisao je pogodak, nakon Agollijevog centaršuta lijepo je glavom zabio za tadašnjih 2:0. Na idući gol čekali smo dosta dugo, a sedam minuta prije kraja susreta Michel je prizemno centrirao, a Guerrier povisio na 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Michel u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ni austrijski Salzburg nije imao težak zadatak kod prvaka Malte Hiberniansa, završilo je 3:0, a Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret. I u ovoj utakmici prvi gol pao je iz kaznenog udarca, a iskoristio ga je Albanac Berisha u 32. minuti. Svega tri minute kasnije Lazaro je uposlio Hwanga, koji iskosa s desetak metara povisuje na 2:0, da bi u 54. minuti Takumi Minamino nakon polukontre iskoristio pogrešku golmana Hogga i postavio konačnih 3:0. Vrijedi spomenuti i kako je naš sudac Fran Jović sudio ovaj susret i pokazao crveni karton Berishi u 86. minuti.

U velikom susjedskom derbiju dan su zaključili Partizan i Budućnost iz Podgorice, a završilo je pobjedom srbijanskog prvaka od 2:0. Grobari su na Stadionu Partizana prvi gol vidjeli u 53. minuti, kada je Uroš Đurđević uspješno realizirao kazneni udarac. Na konačnih 2:0 povisio je Leonardo poluvolejom deset minuta kasnije. U 73. minuti nakon brze polukontre gosti su smanjili, no gol je opravdano zbog zaleđa poništen pa Budućnost nije došla do gola u gostima.

Liga prvaka, drugo pretkolo, prvi susreti:

Qarabag 5:0 Samtredia (Izmailov 10. – 11m, Ndlovu 37., 45+1. – 11m, Guerrier 83., Michel 90+2)

Hibernians 0:3 Salzburg (32. – 11m Berisha, 35. Hwang, 54. Minamino)

Partizan 2:0 Budućnost Podgorica (Đurđević 53. – 11m, Leonardo 63.)