[VIDEO] Liga prvaka: Minimalne pobjede Maribora, APOELA, Astane i Sheriffa

Iza nas je prvih sedam današnjih utakmica drugog pretkola Lige prvaka, a dan je obilježilo čak pet minimalnih pobjeda favorita i dva iznenađujuća remija.

Prvi su na travnjake izašli Spartaks iz Jurmale i Astana, a Kazahstanci su slavili s minimalnih 1:0. Jedini gol pao je u 73. minuti kada je Patrick Twumasi zabio eurogol iz slobodnog udarca s 25 metara. Za Latvijce je Šimunović odigrao cijeli susret, dok je Ivančić ostao na klupi.

I Maribor je na gostovanju upisao minimalnu pobjedu, s 2:1 pao je Zrinjski, za kojeg su Barić, Jović i Katenec odigrali cijeli susret, dok su Čirjak i Lastro ostali na klupi. Već u 11. minuti Biblija je promašio kazneni udarac, da bi Zahović u 43. minuti iskoristio prizemnu asistenciju Bajdea i doveo Maribor u vodstvo. Vrhovec je u 68. minuti zaradio crveni karton, što je Zrinjski iskoristio i u 89. minuti Todorović je nakon soloprodora izjednačio. Ipak, Tavares je pogotkom iz kaznenog udarca u 93. minuti donio pobjedu Mariboru.

Jedini remi vidjeli su gledatelji u Švedskoj, gdje je Malmo samo remizirao s Vardarom, završilo je 1:1. Poveli su Makedonci preko Nikolova u 63. minuti, koji je nakon što mu je asistirao Balotelli zabio uz pomoć stative. Ipak, remi je prvaku Švedske donio Brorsson glavom nakon centaršuta Eikrema iz slobodnog udarca 12 minuta kasnije.

Još jednu minimalnu, ali 2:1 pobjedu, ostvario je izraelski prvak Hapoel Beer-Sheva, koji je na domaćem terenu pobijedio Honved. Nakon slobodnog udarca Meliksona u 35. minuti Vitor je glavom zabio za prednost Hapoela, da bi na 2:0 povisio Einbinder nakon centaršuta Nwakaemea u 52. minuti. Ipak, bitan gol u gostima za Honved donio je Lanzafame nakon još jednog centaršuta Laczka u 63. minuti. Lovrić je za goste odigrao cijeli susret.

Novu minimalnu pobjedu ostvario je i Sheriff, koji je pogotkom Badibange iz kaznenog udarca svladao Kukese. Za Moldavce Brezovec je odigrao cijeli susret, a Mikulić je branio cijeli susret, dok je za Albance Pejić također odigrao svih 90 minuta.

Također, još dva kluba ostvarila su identične domaće 1:0 pobjede. APOEL je golom Bertoglija pobijedio Dudelange, dok je BATE Borisov pogotkom Riosa pobijedio Alashkert. Večeras je pred nama na rasporedu još pet susreta najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

Liga prvaka, drugo pretkolo, prvi susreti:

Spartaks Jurmala 0:1 Astana (73. Twumasi)

Zrinjski 1:2 Maribor (Todorović 89. / 43. Zahović, 90+3. – 11m Tavares)

Malmo 1:1 Vardar (Brorsson 75. / 63. Nikolov)

Hapoel Beer-Sheva 2:1 MTK Honved Budapest (Melikson 35., Einbinder 52. / 63. Lanzafame)

Sheriff 1:0 Kukes (Badibanga 79. – 11m)

APOEL 1:0 Dudelange (Bertogli 71.)

BATE Borisov 1:1 Alashkert (Rios 43. / 78. – ag Rios)

Vrijedi spomenuti i kako se odigrao jedan susret drugog pretkola Europske lige, u kojemu je Inter Baku na Dalga Stadium s minimalnih 1:0 pobijedio luksemburšku Folu Esch. Jedini strijelac bio je Seyidov u 89. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru.