[VIDEO] Liga prvaka: Legia uvjerljiva, Žilina srušila Ludogorets, hat-trick Pavlovića

Odigrano je i posljednjih pet današnjih utakmica drugog pretkola Lige prvaka, u kojima smo vidjeli i par iznenađenja.

Poljska Legia praktički je već nakon prvog susreta osigurala prolaz dalje pobijedivši u Finskoj Mariehamn 3:0. Već u osmoj minuti Guilherme je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo, da bi pet minuta prije kraja prvog dijela Hamalainenov udarac obranio domaći golman, no lopta se odbila do Nagyja, koji ju rutinirano šalje u mrežu za 2:0. Hamalainen je svega četiri minute kasnije izbio sam pred golmana i lobom postavio konačnih 3:0. Do kraja susreta za domaćina je Dafaa zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton.

Žalgiris našeg Slavka Blagojevića uspio je na domaćem terenu pobijediti Ludogorets nakon preokreta, završilo je 2:1. Goste je u vodstvo u 18. minuti doveo Anicet nakon brzo odigrane akcije silovitim udarcem s deset metara, no izjednačenje je Litavcima donio Nyuiadzi 12 minuta prije kraja. Za erupciju oduševljenja na stadionu pobrinuo se Kuklys, koji je fenomenalnim udarcem s ruba kaznenog prostora četiri minute prije kraja donio pobjedu Žalgirisu. Blagojević je odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton.

Na pomolu velikog iznenađenja bila je i Žilina, no danski Kopenhagen ipak je uspio preokrenuti i pobijediti 3:1. Poveli su Slovaci preko Spaleka, koji je u 39. minuti iskoristio centaršut Jankauskasa i glavom zabio za 1:0. Međutim, Kacer je u 61. minuti zaradio crveni karton, što gosti koriste i samo sedam minuta kasnije preko Pavlovićevog udarca s 20 metara dolaze do izjednačenja. Na 2:1 preokrenuo je isti igrač u 73. minuti nakon proigravanja Verbića, da bi srbijanski reprezentativac do svog hat-tricka došao deset minuta kasnije. Boilesen je s lijeve strane centrirao, a Pavlović glavom postavio konačnih 3:1.

Drugi skandinavski klub Rosenborg dosta se mučio na gostovanju, no iz Irske se vraća s neodlučenih 1:1 protiv Dundalka. Poveli su domaćini golom McMillana nakon lijepog centaršuta Duffyja u 18. minuti, no gosti su minutu prije kraja prvog dijela izjednačili. Slobodni udarac izveo je Hedenstad, a Reginiussen glavom zabio krucijalni gol u gostima.

U posljednjem susretu dana Hafnarfjordur je samo remizirao s Vikingurom, bilo je 1:1. Islanđane je u vodstvo doveo Palsson, koji je u 49. minuti iskoristio centaršut Lennona. Ipak, Lawal je u 73. minuti iz kaznenog udarca postavio konačnih 1:1.