[VIDEO] Europska liga: Nevjerojatan preokret Midtjyllanda, Široki remizirao s Aberdeenom

Odigrane su i večernje utakmice drugog pretkola Europske lige, čime su kompletirani prvi susreti ove faze natjecanja. Kao i poslijepodne, orijentir je prvenstveno na našim igračima.

Mance je odigrao 79 minuta u remiju njegovog Trenčina protiv izraelske Bnei Yehude 1:1. Izraelci su poveli već u trećoj minuti preko Valskisa, no u 59. minuti Ubbink je izveo slobodni udarac, a Paur uklizao i izjednačio. Do kraja susreta Kandil je za goste dobio crveni karton.

Široki Brijeg također je remizirao 1:1, ali u gostima kod Aberdeena, što je vrlo dobar rezultat za Čorićevu momčad. Begonja, Bralić, Čabraja i Matić odigrali su cijeli susret, dok Grubišić nije ulazio u igru. Poveli su Škoti golom Christia u 17. minuti, no veliki, a potencijalno i krucijalni, gol u gostima postigao je Marković u 69. minuti.

Andrija Filipović doživio je očekivani poraz sa svojom Goricom protiv favoriziranog Panioniosa u gostima, završilo je 2:0, a oba pogotka postigao je Yesil. Kavčić je za goste dobio crveni karton i biti će pravo čudo ukoliko Slovenci uspiju preokrenuti rezultat.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti pobjedu Norrkopinga nad Trakaijem 2:1, zatim iznenađujući poraz Sturma protiv Mladosti iz Podgorice od 0:1, remi Željezničara s AIK-om 0:0 te pobjedu Midtjyllanda nakon preokreta protiv Ferencvarosa od 4:2. Uzvratni susreti na rasporedu su za tjedan dana.