[VIDEO] Liga prvaka: Celtic pobjedom na korak do trećeg pretkola

Jedna utakmica drugog pretkola Lige prvaka odigrala se i danas, a u njoj je škotski Celtic u gostima s 2:0 pobijedio Linfield i praktički osigurao nastup u trećem pretkolu.

Škoti su očekivano počeli napadački i pritiskali, a prvi udarac imao je Rogić, no u 13. minuti pucao je pored gola. Do vodstva Celtic dolazi samo četiri minute kasnije. Griffiths je izveo korner, Armstrong produžio do Sinclaira, koji lijepo zabija za 1:0. U 23. minuti Griffiths je ponovno izveo korner, a Rogić povisio na 2:0.

Domaćini su prvu priliku imali u 27. minuti, no Haughey je pucao preko gola. Minutu kasnije Carroll je obranio Sinclairov pokušaj, da bi tri minute prije poluvremena Lustig pucao pored gola i na odmor se otišlo s prednošću prvaka Škotske od 2:0.

U nastavku nije bilo puno izrazitih prilika, a na prvi udarac čekali smo do 58. minute. Sinclair se našao sam pred Carrollom, no pucao je pored gola. Pored gola pucao je i Rogić 13 minuta kasnije, baš kao i Armstrong u 78. minuti. Posljednju priliku imao je Lustig, koji je pet minuta prije kraja također pucao pored gola i susret je završio 2:0. Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret.