[VIDEO] EP U19: Engleska srušila Portugal i s igračem manje osvojila naslov

Na Mikheil Meskhi Stadium u gruzijskom Tbilisiju odigrano je finale Europskog U19 prvenstva. Engleska je s 2:1 pobijedila Portugal i na taj način po prvi put u povijesti osvojila ovo natjecanje.

Uvodno ispitivanje snaga trajalo je poprilično dugo, a iako su Portugalci preuzeli terensku inicijativu, na prvi udarac trebalo se čekati sve do 28. minute, kada Conte puca visoko preko gola. I Quina je tri minute kasnije pucao pored gola, a Buckley-Ricketts je na drugoj strani u 36. minuti pucao preko gola. Dvije minute kasnije i Sessegnon je pucao preko gola pa se na odmor otišlo bez pogodaka i udaraca u okvir gola.

Već u prvim sekundama drugog dijela Dju je iz daljine začuđujuće dobro pucao pa je Ramsdale upisao prvu obranu. Međutim, u 50. minuti Tri Lava su iz prvog udarca u okvir poveli. Mount je iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi Suliman natrčao na loptu i glavom zabio za 1:0. Svega šest minuta kasnije Conte je centrirao, a Sterling zabio autogol i vratio susret u egal. U 60. minuti pucao je i Quina, no Ramsdale je ponovno bio spreman.

Šest minuta kasnije Ramsdale je obranio i udarac Pedra, da bi u 68. minuti nakon katastrofalne pogreške Quierosa Mount se sjurio u kazneni prostor i uposlio Nmechu, koji zabija za 2:1. Mogao je Pedro izjednačiti šest minuta nakon engleskog gola, no pucao je pored gola.

Osam minuta prije kraja Quina je ponovno pucao pored gola, a četiri minute prije kraja Taye Edun dobio je drugi žuti karton. Ipak, Portugalci igrača više nisu iskoristili i Englezi su osvojili naslov. Vrijedi spomenuti i kako su čak četvorica igrača proglašena za najboljeg strijelca turnira. To su Englezi Brereton i Sessegnon, zatim Joel Piroe iz Nizozemske te Šveđanin Viktor Gyokeres, koji je sva tri gola zabio u grupnoj fazi, pošto se Blagult nije plasirao u polufinale.