[VIDEO] EP (Ž): Danska minimalnom pobjedom srušila Belgiju

Nakon što je domaća Nizozemska iznenađujućom 1:0 pobjedom nad Norveškom otvorila Europsko nogometno prvenstvo za žene, upravo je odigran i drugi susret skupine A, u kojemu je na De Vijverberg stadionu Danska očekivano s minimalnih 1:0 pobijedila Belgiju.

Već u šestoj minuti Danska je povela. Slobodni udarac izvela je Pernille Harder, Odeurs uz pomoć grede odbila loptu, no točno na glavu Troelsgaard, koja u svom 102. nastupu za Danske Dinamite zabija svoj 38. pogodak i dovodi Dankinje u vodstvo.

Očekivali smo da će se tada igra rasplamsati, međutim, to se nije dogodilo. Naime, Skandinavke su se povukle, a Belgija, inače debitant na ovom natjecanju, nije imala pravog odgovora na čvrstu igru Dankinja. Do odmora smo vidjeli tek pokušaj Nadije Nadim u 44. minuti, koji je otišao visoko preko gola.

Nastavak je bolje otvorila Belgija i iz prvog udarca mogla izjednačiti. Korner je izvela Coutereels, a Philtjens glavom prebacila do Cayman, no njezin udarac izvrsnom reakcijom Petersen je izbila u korner. U 56. minuti mogla je Nadim povisiti rezultat, no Odeurs je upisala prvu obranu. Minutu kasnije Onzia je na drugoj strani uputila dobar udarac, no ravno u Petersen.

Nastavio se belgijski pritisak, no Petersen je obranila i pokušaj Wullaert iz 58. minute. Tempo igre tada je naglo pao, a na novu priliku čekali smo sve do 78. minute, kada je Kildemoes pucala pored gola. Tri minute prije kraja Sorensen je glavom skoro postigla autogol, no pogodila je gredu i rezultat je ostao 1:0.