EP (Ž): Švedska i Njemačka remizirale u reprizi finala prošlogodišnjih Olimpijskih igara

Nakon što je ranije danas Rusija s 2:1 pobijedila Italiju, odigran je i drugi susret skupine B Europskog nogometnog prvenstva za žene. Na Rat Verlegh Stadionu u Bredi sastale su se Njemačka i Švedska. Bila je to repriza finala Olimpijskih igara, a ovaj put završilo je bez pobjednika, 0:0.

Šveđanke su počele vrlo ofenzivno i u petoj minuti nakon trećeg kornera došle do udarca, no Sembrant je glavom pucala pored gola. Nastavio se pritisak Skandinavki, a do novog udarca došla je Lotta Schelin, no glavom je u 20. minuti također pucala pored gola. Prvi njemački udarac vidjeli smo u 39. minuti kada je Blasse pucala pored gola. U istoj minuti Svenja Huth napustila je igru zbog ozljede zadnje lože, a do kraja poluvremena nije bilo većih prilika i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U 52. minuti Marozsan je nastavak otvorila pokušajem iz slobodnog udarca, no Lindahl je bila sigurna. Vidjela je tada jedna od najboljih trenerica svijeta Pia Sundhage da se Njemice polako počinju buditi i igrati sve bolje pa je u igru uvela mlade i brze Elin Rubensson i Stinu Blackstenius.

Novu, veliku priliku imala je Islacker, koja je u 65. minuti pucala zamalo pored lijeve stative. Upravo je Blackstenius u 71. minuti imala stopostotnu priliku, pretrčala je Henning, no Schult je sjajnom obranom spasila njemačka vrata. Tri minute kasnije pucala je i Schelin, no Schult je upisala novu obranu.

Dahlkvist je u 76. minuti pucala preko gola, da bi osam minuta prije kraja Marozsan lijepom okomitom loptom pronašla Islacker, koja je pucala ispod same grede, no Lindahl je velikom paradom izbila loptu u korner.

Do kraja susreta nije bilo prevelikih prilika te je završilo bez pogodaka. Zanimljivo je spomenuti kako je ovo bio 26. susret ove dvije momčadi u svim službenim natjecanjima i prvi put da je utakmica završila bez pogodaka.