[VIDEO] ICC: Aubameyang s dva gola srušio zvjezdanu momčad Milana

Na Gunagzhou Higher Education Mega Center Central Stadium u kineskom Guangzhou i službeno je otvoren International Champions Cup, barem kad je o ovom kineskom dijelu riječ. U kišovitom Guangzhou od 19:30 sati po lokalnom vremenu natjecanje su otvorili Milan i Borussia Dortmund. Rossoneri su se izuzetno pojačali ovog prijelaznog roka, no svejedno nisu uspjeli pobijediti njemačku momčad. Čak štoviše, Borussia je uvjerljivom 3:1 pobjedom istaknula kandidaturu za osvajanje ovog dijela turnira.

Već u drugoj minuti Dembele je natjerao Storarija na prvu obranu, a isti igrač dvije minute kasnije pucao je pored gola. U 12. minuti prvi udarac uputili su i Talijani, no Niang je pucao ravno u Weidenfellera. Pet minuta kasnije Borussia je povela. Pulišić je lijepo uposlio Sahina, koji s 20 metara u sami kut zabija za 1:0.

U 20. minuti već je 2:0. Paletta je srušio Castra u kaznenom prostoru i kineski sudac Zhang Lei je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Aubameyang i povisio na 2:0.

Ipak, u 24. minuti Bacca je s ruba kaznenog prostora pucao i ispod rukavice Weidenfellera smanjio na 2:1. Do kraja poluvremena Castro na jednoj i Borini na drugoj strani pucali su pored gola i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Borussije.

Nastavak je bio prilikama još slabiji nego prvi dio. U takvoj utakmici s malo prilika bolje su se snašli Nijemci i u 62. minuti Castro je povukao polukontru i uposlio Pulišića, koji je prizemno pronašao Aubameyanga, a Gabonac svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

U 71. minuti konačno smo nešto vidjeli i od mlade turske zvijezde Calhanoglua, no pucao je zamalo pored gola. Osam minuta prije kraja Antonelli je također pucao zamalo pored lijeve stative rezervnog golmana Reimanna i ostalo je 3:1.