[VIDEO] LP: Astana, BATE i Partizan prošli dalje, Vardar izbacio Malmo

Osim Rijeke danas je odigrano još šest uzvratnih utakmica drugog pretkola Lige prvaka, u kojima smo vidjeli i nekoliko iznenađenja.

Astana je remizirala sa Spartaksom iz Jurmale 1:1, no prošla dalje zahvaljujući minimalnoj 1:0 pobjedi iz prvog susreta. Ponovno je za Kazahstance junak bio Patrick Twumasi, koji je nakon soloprodora u 59. minuti uz pomoć stative zabio za 1:0. Gol za remi gostima je donio Vardanjans s 20-ak metara 18 minuta prije kraja. Ni Ivančić ni Šimunović u redovima gostiju nisu ulazili u igru.

Do senzacionalne pobjede došao je Vardar, koji je s 3:1 pobijedio i izbacio Malmo iz natjecanja. Sve je krenulo dobro po Šveđane kada je Rosenberg iskoristio kazneni udarac u 16. minuti. Međutim, u nastavku Grnčarov je prvo u 56. minuti nakon kornera Felipea glavom izjednačio, da bi pet minuta kasnije Felipeu kazneni udarac obranio Wiland, no Barseghyan je natrčao na loptu i preokrenu rezultat. Konačnih 3:1 postavio je Nikolov nakon prizemnog centaršuta Blaževskog u prvoj minuti sudačke nadoknade.

S istim rezultatom od 3:1 pobjedu je upisao i bjeloruski BATE Borisov i to u gostima kod Alashkerta. I u ovom susretu povela je momčad koja se oprostila od natjecanja. Yedigaryan je u 18. minuti pronašao Uroša Nenadovića, koji je izbjegao zamku za zaleđe i zabio za 1:0. Svega pet minuta kasnije Gordejchuk je udarcem s 30 metara izjednačio, a isti igrač u 35. minuti je nakon lijepe lopte Signevicha preokrenuo rezultat. Konačnih 3:1 postavio je Volodjko nakon asistencije Ivanića 12 minuta prije kraja.

Jedan pogodak bio je dovoljan da Qarabag upiše pobjedu protiv Samtredije, završilo je 1:0, a s ukupnih 6:0 dalje je prošla azerbajdžanska momčad. Jedini gol postigao je Guerrier u 22. minuti iz slobodnog udarca.

Hafnarfjordur je s 2:0 pobijedio Vikingur te s ukupnih 3:1 prošao dalje. U 79. minuti Lennon je iz kaznenog udarca zabio za 1:0, a prije toga Olsen je zaradio izravni crveni karton. Pobjedu je samo potvrdio Valdimarsson u prvoj minuti sudačke nadoknade. Budućnost Partizan su u Podgorici remizirali bez pogodaka, što je bilo dovoljno Partizanu da se s ukupnih 2:0 plasira dalje.

Liga prvaka, drugo pretkolo, uzvrati:

Astana 1:1 Spartaks Jurmala (Twumasi 59. / 72. Vardanjans) – Ukupni rezultat 2:1

Vardar 3:1 Malmo (Grnčarov 56., Barseghyan 61., Nikolov 90+1. / 16. (11m) Rosenberg – Ukupni rezultat 4:2

Alashkert 1:3 BATE Borisov (Nenadović 18. / 23., 35. Gordeichuk, 78. Volodko) – Ukupni rezultat 2:4

Samtredia 0:1 Qarabag (22. Guerrier) – Ukupni rezultat 0:6

Vikingur 0:2 Hafnarfjordur (79. – 11m Lennon, 90+1. Valdimarsson) – Ukupni rezultat 1:3

Budućnost Podgorica 0:0 Partizan – Ukupni rezultat 0:2