[VIDEO] ICC: Arsenal zabio u posljednjoj minuti pa srušio Bayern nakon jedanaesteraca

U drugoj utakmici kineskog dijela International Champions Cupa Arsenal je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Bayern Munchen 4:3, nakon što je regularni dio završio 1:1, no to mu nije bilo dovoljno za ostajanje u utrci za naslov.

Već u petoj minuti u svojoj prvoj prilici našao se novi igrač Bavaraca James Rodriguez, no pogodio je vanjski dio mreže. Minutu kasnije Muller je pucao pored gola, a Xhaka je na drugoj strani pucao preko gola. Ipak, u devetoj minuti Lewandowski je uspješno realizirao kazneni udarac i doveo Bayern u vodstvo od 1:0. Mogla je momčad Arsenea Wengera ekspresno izjednačiti, pošto se samo tri minute kasnije Ozil našao sam pred Starkeom, no rezervni golman Bayerna bio je siguran.

James je ponovno pucao u 18. minuti, no Cech je bio siguran, a tri minute kasnije Alaba je lijepo uposlio Mullera, koji je prsima spustio loptu za Tolissa, a on povisio na 2:0. Međutim, kineski suci poništili su gol zbog zaleđa, kojeg nije bilo i tako naštetili bavarskoj momčadi.

U 32. minuti Lacazette se našao sam pred Starkeom, koji ponovno upisuje veliku obranu. Minutu kasnije Martinez je glavom nakon kornera Jamesa pucao preko gola, a uslijedili su pokušaji Mullera, Bernata, Jamesa i Riberyja, no Cech je obranio svaki pokušaj i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je lijepim pokušajem otvorio James u 49. minuti, no Cech je ponovno bio spreman, da bi u 60. minuti češki golman obranio i pokušaj Comana iz slobodnog udarca. Utakmica je tada bila ispresijecana s puno zamjena pa smo na novu priliku čekali sve do 80. minute, kada je Fruchtl obranio pokušaj Willocka s ruba kaznenog prostora.

Međutim, u posljednjoj, četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ramsey je centrirao, a Iwobi glavom izjednačio i odveo susret u izvođenje jedanaesteraca. Već prvi pokušaj Alabe obranio je Martinez, no u drugoj seriji Fruchtl je obranio pokušaj Elnenyja i nakon treće serije rezultat je bio 2:2. Tada je Renato Sanches pogodio gredu, a Martinez obranio Bernatov pokušaj i Topnici su ostvarili pobjedu. Ipak, Arsenal je osvojio samo dva boda, što znači da nema šansu za osvajanjem turnira, dok Bayern u slučaju pobjede nad Milanom ipak osvaja turnir.