[VIDEO] LP: Pejić strijelac, Maribor remizirao sa Zrinjskim, Salzburg na Riječane

Odigrano je i posljednjih deset uzvratnih utakmica drugog pretkola Lige prvaka čime smo saznali sve sudionike trećeg pretkola.

Zoran Mikulić branio je cijeli susret za Sheriff, a i Brezovec je odigrao cijelu utakmicu u porazu Sheriffa od Kukesa 2:1. Ipak, moldavska momčad je zahvaljujući minimalnoj 1:0 pobjedi iz prvog susreta prošla dalje. Poveli su Albanci golom Eminija iz 35. minute, a isti igrač deset minuta kasnije uposlio je Pejića, koji povisuje na 2:0. Međutim, Bayala je u 56. minuti glavom nakon Sušićeve asistencije donio bitan gol u gostima za prolaz Sheriffa. I Pejić je odigrao cijeli susret, no njegov gol nije bio dovoljan.

Maribor i Zrinjski remizirali su 1:1 te su Slovenci s ukupnih 3:2 prošli dalje. Poveli su gosti već u sedmoj minuti. Nakon Jovićeve lijepe lopte najbolje se snašao Todorović i zabio za 1:0. Ipak, samo 20 minuta kasnije Bajde je prizemno uposlio Vilera, koji eurogolom s 25 metara lobuje golmana i donosi domaćinu prolaz. Za goste Jović i Katanec odigrali su cijeli susret, Barić i Lastro nisu ulazili, dok je Kukoč ušao u 81. minuti. Kod Maribora Obradović je cijeli susret proveo na klupi.

Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret u pobjedi njegovog Salzburga nad Hiberniansom od 3:0, čime su Austrijanci zakazali oglede s Rijekom u idućem pretkolu. U 11. minuti Dabbur je prošao po desnoj strani i centrirao, a Rzatkowski glavom zabio za 1:0. Svega osam minuta kasnije Leitbeg je dubinskom loptom pronašao Gulbrandsena, koji povisuje na 2:0. Konačni rezultat postavio je Haidara četiri minute prije kraja.

Šimunović je za Celtic također odigrao cijeli susret, a Škoti su sa 4:0 potvrdili prolaz protiv Linfielda. Već u četvrtoj minuti Sinclair je doveo Celtic u vodstvo, da bi Rogić u drugoj minuti nastavka odličnim udarcem s 20 metara povisio na 2:0. Sinclair je do svog drugog pogotka došao u 54. minuti kada je pokupio odbijenu loptu, a konačni ishod postavio je Armstrong u drugoj minuti sudačke nadoknade udarcem u sami kut.

Slavko Blagojević odigrao je svih 90 minuta u deklasiranju njegovog Žalgirisa od strane Ludogoretsa, završilo je 4:1, a igrač susreta bio je Keseru s dva pogotka, dok su po jednog dodali Brazilci Natanael i Wanderson. Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti kako je Rosenborg nakon produžetaka izbacio Dundalk s 2:1 te da je Kopenhagen unatoč 2:1 porazu od Žiline prošao dalje.

Liga prvaka, drugo pretkolo, uzvrati:

Dudelange 0:1 APOEL (40. – 11m de Camargo) – Ukupni rezultat 0:2

Rosenborg 1:1 Dundalk (de Lanlay 43., Vilhjalmsson 98. / 12. Gartland) [Produžetci 1:0] – Ukupni rezultat 3:2

Kopenhagen 1:2 Žilina (Verbič 48. – 11m / 19. Otubanjo, 57. Kaša) – Ukupni rezultat 4:3

Kukesi 2:1 Sheriff (Emini 35, Pejić 45+1. / 56. Bayala) – Ukupni rezultat 2:2

Ludogorets 4:1 Žalgiris (Natanael 41., Wanderson 55., Keseru 56., 74. / 15. Nyuiadzi) – Ukupni rezultat 5:3

Maribor 1:1 Zrinjski (Viler 27. / 7. Todorović) – Ukupni rezultat 3:2

Salzburg 3:0 Hibernians (Rzatkowski 11. Gulbrandsen 19., Haidara 86.) – Ukupni rezultat 6:0

Celtic 4:0 Linfield (Sinclair 4., 54., Rogić 47., Armstrong 90+2.) – Ukupni rezultat 6:0

Legia Varšava 6:0 Mariehamn (Guilherme 6., Kojola 37. – a/g, Kucharczyk 40., 54. – 11m, Szymanski 80., Michalak 81.) – Ukupni rezultat 9:0

Honved 2:3 Hapoel Beer-Sheva (Lanzafame 45+2. – 11m, Barath 73. / 12. Ogu, 16., 84. Nwakaeme) – Ukupni rezultat 3:5