[VIDEO] ICC: PSG boljim izvođenjem jedanaesteraca srušio Romu

U ranim jutarnjim satima po našem vremenu otvoren je američki, a ujedno i najglamurozniji dio International Champions Cupa. Na Comerica Park u Detroitu, saveznoj državi Michigan, snage su odmjerili Paris Saint-Germain i Roma, a francuska momčad slavila je boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:4, nakon što je regularni dio završio 1:1.

Početno ispitivanje snaga trajalo je jako dugo, čak do 36. minute, kad je ujedno pao i prvi pogodak. Motta i Jese napravili su dvostruko proigravanje, a lopta je u konačnici došla do Marquinhosa, koji pogotkom u dalji kut zabija za prednost branitelja naslova. Do kraja prvog dijela Perotti je za Romu pucao pored gola, dok je Alisson obranio pokušaj Pastorea.

Iz prve prave prilike u nastavku Vučica je izjednačila. Igrala se 60. minuta kada je Gerson okomitom loptom pronašao Umara, a ovaj 20-godišnjak kroz noge Areole zabija za izjednačenje. Areola je nekoliko minuta kasnije sjajnom paradom obranio pokušaj De Rossija iz slobodnog udarca i odveo susret u izvođenje jedanaesteraca.

U raspucavanju s bijele točke obje momčadi bile su precizne do treće serije. Za Parižane pogađali su Moura, Nkunku i Callegari, a za Talijane Peres i Nainggolan. Treća serija ispostavila se ključnom jer je Gerson pogodio stativu, a do kraja su Edouard i Marquinhos zabili i donijeli PSG-u prvu pobjedu.

Natjecanje se nastavlja večeras gradskim derbijem između Manchester Cityja i Manchester Uniteda u 3:30 ujutro po našem vremenu.