[VIDEO] EL: Golovi Galovića i Čelikovića, Odd i Brondby osigurali susrete protiv Dinama i Hajduka

Završene su popodnevne uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige i saznali smo gotovo sve sudionike trećeg pretkola. U ovom tekstu pročitajte kako su naši igrači prošli u klubovima za koje igraju.

Galović je odigrao cijeli susret i postigao drugi pogodak od tri, kojime je Dinamo Minsk pobijedio Rabotnički 3:0 te se s ukupnih 4:1 plasirao dalje. U 21. minuti Noyok je prošao po lijevoj strani i zabio za 1:0, da bi Galović glavom nakon kornera Lekovića povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Saroka nakon asistencije Nikolića šest minuta prije kraja.

I Čeliković je postigao pogodak za svoju Shkendiju, koja je remizirala 1:1 s Helsinkijem i prošla dalje. Prvo je Radeski u 28. minuti postigao autogol, da bi Čeliković nakon prizemne lopte Hasanija izjednačio i odveo Makedonce u treće pretkolo.

Kardum i Švrljuga odigrali su cijeli susret za Suduvu, koja je minimalno poražena od Liepaje, no prošla dalje zahvaljujući 2:0 pobjedi iz prvog susreta. Za pobjedničku momčad Tomić je odigrao cijeli susret, a jedini gol postigao je Keita nakon centaršuta Torresa u 57. minuti.

Puljić je odigrao cijeli susret u ispadanju svog Vaduza od Odda, čime su Norvežani osigurali susrete s Dinamom. Utakmica je završila 1:0, a jedini gol djelo je Mladenovića, koji je u 82. minuti iskoristio prizemni centaršut Papea i donio pobjedu domaćinu.

Antonio Mance iznenađujuće je sa svojim Trenčinom poražen od Bnei Yehuda 2:0 te su Slovaci ispali iz natjecanja. Mance je odigrao cijeli susret, baš kao i Anton Maglica, koji je u gostima kod Zarije Balti sa svojim Apollonom pobijedio 2:1 i prošao dalje. Da Silva je u 45. minuti iz kaznenog udarca doveo Ciprane u vodstvo, da bi dvije minute kasnije Focsa nakon Mihailovog kornera glavom izjednačio. Ipak, pobjedu gostima donio je Schembri deset minuta prije kraja udarcem u sami kut. Vrijedi spomenuti i kako je Filip Mrzljak odigrao svih 90 minuta u remiju Astre kod Zire, čime je rumunjska momčad s ukupnih 3:1 prošla dalje.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti kako je Tudorov Galatasaray ispao od švedskog Ostersunda nakon što je u Turskoj uspio samo remizirati 1:1, zatim ispadanje Željezničara od još jednog švedskog kluba AIK-a te minimalni 2:1 poraz Brondbyja kod Vaase, kojom se ipak uspio plasirati dalje i igrati će protiv Hajduka.