[VIDEO] Gold Cup: Poznati svi polufinalisti, domaćini i Meksiko koračaju prema velikom finalu

Prvenstvo Sjeverne i Srednje Amerike bliži se svom kraju. Nakon što su u grupnoj fazi ispali Francuska Gvajana, Martinik, Nikaragva i Curacao, oprostili smo se i od četiri četvrtfinalista, pošto su odigrane sve četiri utakmice četvrtfinala Gold Cupa i poznati su parovi polufinala.

Kosta Rika je očekivano, no minimalno, sa samo 1:0 pobijedila Panamu. Jedini gol na Lincoln Financial Field u Philadelphiji pao je nakon slobodnog udarca, kada je Godoy glavom zabio u vlastitu mrežu i izbacio svoju reprezentaciju iz natjecanja.

Sjedinjene Američke Države također nisu imale problema te su s 2:0 izbacile Salvador. Oba pogotka pala su pred sami kraj prvog dijela. Prvo je u 41. minuti nakon slobodnog udarca Bradleyja Gonzalez glavom zabio za 1:0, da bi u sudačkoj nadoknadi Dempsey uposlio Lichaja, koji kroz noge golmana zabija svoj prvijenac i postavlja konačnih 2:0.

Jamajka je s 2:1 priredila jedino iznenađenje i pobijedila Kanadu. Već u šestoj minuti Mattocks je lijepo prošao po desnoj strani i prizemno centrirao, a Francis u sami kut zabio za 1:0. Sijevale su prilike na obje strane, a do novog gola Jamajka je došla u 50. minuti. Ponovno je Mattocks upisao asistenciju, a ovaj put je Williams skinuo paučinu iz rašlji kanadskog gola. Sjevernoamerička momčad do smanjenja rezultata došla je lijepim golom Hoiletta u 61. minuti, no do produžetaka nije uspjela doći.

U posljednjem četvrtfinalu Meksiko je očekivano s minimalnih 1:0 pobijedio Honduras. Jedini gol pao je već u četvrtoj minuti kada je Hernandez s lijeve strane prizemno centrirao, a Pizarro zabio za pobjedu i prolaz u polufinale.

Time smo saznali i parove polufinala. Kosta Rika će igrati protiv SAD-a u subotu u Arlingtonu, dok će se u Pasadeni dan kasnije sastati Jamajka i Meksiko.