[VIDEO] EP (Ž): Neuvjerljiva Njemačka minimalno pobijedila Italiju i izbacila ju iz natjecanja

Njemačka je u drugom kolu skupine B Europskog nogometnog prvenstva za žene pobijedila Italiju 2:1. Time su braniteljice naslova upisale svoju prvu pobjedu, no ostaje dojam kako to ni približno nije ona momčad, koja je prije četiri godine osvojila naslov.

Već u drugoj minuti Peter je glavom nakon kornera pucala pored gola, a samo minutu kasnije Cernoia je na drugoj strani pucala ravno u Schult. Nastavio se napadački nogomet pa je Demann u šestoj minuti pucala pored gola, a u 14. minuti ravno u Giuliani. I onda, iz ničega, Njemačka je povela. Marozsan je izvela slobodni udarac, a Giuliani umjesto da uhvati loptu, ispušta ju iz rukavica te ju Henning šalje u mrežu za prednost Elfa.

Giuliani se donekle iskupila u 25. minuti kada je ispod grede izvadila pokušaj Mittag, a iz kornera Dabritz je pogodila stativu. Iz prve velike prilike Talijanke su izjednačile. Bonansea je probila lijevu stranu i prizemno centrirala, a Ilaria Mauro izjednačila u 29. minuti.

U 32. minuti Giuliani je vršcima prstiju izbila pokušaj Marozsan u korner, a Njemice su nastavile pritiskati. Do poluvremena su pucale Dallmann, Maier, Peter i Marozsan, no rezultat se nije mijenjao. Vrijedi istaknuti kako se Mauro u sudačkoj nadoknadi ozlijedila pa ju je morala zamijeniti Girelli.

Nastavak je otvorila Islacker stopostotnom prilikom, no s pet metara je pogodila stativu. Upravo ona pokušala je glavom i četiri minute kasnije, no Giuliani je upisala veliku obranu. U 54. minuti Giuliani je obranila i pokušaj Marozsan, a Nijemice do novog vodstva dolaze u 67. minuti. Giuliani je srušila Mittag u kaznenom prostoru i ukrajinska sutkinja pokazala je na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Peter.

A minutu kasnije Ukrajinka je, iz samo njoj poznatih razloga, pokazala crveni karton Elisi Bartoli pa ostaje pitanje imaju li sedmerostruke prvakinje i dalje povlaštenosti na račun toga. Pokušavale su to iskoristiti braniteljice naslova, pucale su Dallmann, Marozsan, Kerschowski i Maier, no nisu uspjele pa je Švedska ostala vodeća zbog bolje gol razlike.