[VIDEO] Gold Cup: SAD i Jamajka u finalu, branitelji naslova senzacionalno ispali

Sjedinjene Američke Države i Jamajka su finalisti Gold Cupa, pošto su u svojim polufinalima upisali pobjede bez primljenog pogotka.

Domaća momčad SAD-a sastala se protiv Kosta Rike, a iako je bila bolja, na prvi pogodak trebali smo čekati posljednju četvrtinu susreta. U 72. minuti nakon lijepe akcije Dempsey je prošao kroz dvojicu i uposlio Altidorea, koji pored natrčalog golmana Kosta Rike zabija za prednost Amera. Točno deset minuta kasnije Clint Dempsey je postigao eurogol iz slobodnog udarca s 25 metara i donio finale SAD-u.

U drugom polufinalu Jamajka je priredila ogromnu senzaciju pobijedivši branitelje naslova Meksikance s minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Kemar Lawrence iz slobodnog udarca s 25 metara u 88. minuti. Veliko finale na rasporedu je u srijedu 26. srpnja od 03:30 sati po našem vremenu.