[VIDEO] ICC: Inter pobijedio Lyon, a Borussia Dortmund osvojila naslov

Posljednju utakmicu kineskog dijela International Champions Cupa na Nanjing Olimpic Sports Center u Nanjingu odigrali su Inter i Lyon. Talijanska momčad upisala je minimalnu 1:0 pobjedu, no ona joj nije bila dovoljna za osvajanje naslova, kojeg je u konačnici osvojila Borussia Dortmund zbog bolje gol razlike.

Iako su obje momčadi lovile pobjedu od tri gola razlike, ne bi li osvojili natjecanje, prvi udarac vidjeli smo tek u 20. minuti, no Traore je pucao pored gola. Francuzi su bili bolji nakon početnog ispitivanja snaga pa je u 31. minuti Morel imao priliku, no pucao je preko gola. Četiri minute kasnije vidjeli smo i pokušaj Intera, no Gagliardini je glavom pucao ravno u Lopesa. Do kraja poluvremena još je Morel pucao u Handanovića i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku već u 46. minuti Mendy si je oslobodio malo prostora, no pogodio je vanjski dio mreže. Na drugoj strani Kondogbia je probao efikasno zabiti škaricama, no otišlo je pored gola, da bi Jovetićev udarac iz 52. minute obranio Gorgelin. Jovetić je pet minuta kasnije pronašao Gabriela, koji se našao sam pred Gorgelinom, no pucao je ravno u njega.

U 64. minuti Depay je lijepo pucao s ruba kaznenog prostora, no Handanović je upisao novu obranu. Pogodak smo konačno vidjeli u 74. minuti. Obrambenu pogrešku iskoristio je Gabriel i uposlio Maria, koji je pronašao Jovetića, a crnogorski reprezentativac zabio za prednost Talijana.

Devet minuta prije kraja Brozović je izveo korner, a Ranocchia glavom pucao zamalo preko gola te se rezultat nije mijenjao. Za Nerazzurre Perišić je u igru ušao na poluvremenu, dok je Brozović zaigrao od 67. minute.