EP (Ž): Njemačka iz dva kaznena udarca do pobijede, četvrtfinale izborila i Švedska

Odigrane su i posljednje utakmice skupine B na Europskom nogometnom prvenstvu i saznali smo nova dva sudionika četvrtfinala.

Švedska je iznenađujuće poražena od Italije 3:2, no izborila je plasman u četvrtfinale.Iz prve prilike na susretu Talijanke su povele. Guagni je centrirala, Sembrant loše reagirala u svom kaznenom prostoru, a do lopte je došla Sabatino i lakoćom zabila za 1:0. Već u 14. minuti Di Criscio je srušila Blackstenius u kaznenom prostoru i Blagult je iznudio kazneni udarac, kojeg je Lotta Schelin sigurno pretvorila u pogodak za izjednačenje.

U 32. minuti Gabbiadini je krenula u kontru, koju je sama završila udarcem, no Lindahl je odličnom reakcijom spasila svoja vrata. Pet minuta kasnije Tucceri je centrirala, a Sabatino svojim drugim pogotkom vratila Italiju u vodstvo.

U nastavku Pia Sundhage u igru je uvela Rolfo i Dahlkvist, a Rolfo joj se na najbolji mogući način odužila već u 47. minuti kada je odličnim centaršutom pronašla Blackstenius, koja je izjednačila na 2:2. U 60. minuti Dahlkvist je glavom pucala nakon kornera, no stoper Italije sa crte je izbio loptu.

Dvije minute kasnije Sembrant je glavom pucala pored gola, baš kao i Dahlkvist nogom u 63. minuti. Veliku priliku imala je Blackstenius u 78. minuti, no glavom je pogodila stativu. Talijanke su u 84. minuti krenule u kontru, Bonansea je centrirala, a Girelli na drugoj strani postavila konačnih 3:2.

U drugoj utakmici sastale su se Njemačka i Rusija, a Njemice su pobjedom od 2:0 osvojile ovu skupinu. Već u prvoj minuti Islacker je postigla pogodak, koji je zbog zaleđa opravdano poništen, a devet minuta kasnije Makarenko je napravila prekršaj i sutkinja je pokazala na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Peter i dovela Njemačku u vodstvo.

Doorsoun-Kharjeh je u 18. minuti pucala ravno u Shcherbak, baš kao i Daebritz 11 minuta kasnije. U 30. minuti Peter je mogla povisiti prednost glavom, no nakon kornera je Shcherbak uz pomoć grede uspjela obraniti svoj gol. Marozsan je u 32. minuti pucala pored gola, da bi Mittag postigla drugi gol u 43. minuti, koji je također poništen zbog zaleđa.

U nastavku u 56. minuti sutkinja je ponovno dosudila kazneni udarac za Elf, a ovaj put Marozsan je bila sigurna i povećala prednost na 2:0. Do kraja susreta Njemačka je konstantno napadala, no pogodaka nije bilo i susret je završio 2:0.