[VIDEO] Liga prvaka: Olympiacos i CSKA Moskva uvjerljivi, iznenađujuća pobjeda Vardara

Odigrani su prvi susreti trećeg pretkola Lige prvaka, a u šest današnjih utakmica vidjeli smo 12 pogodaka.

Qarabag i Sheriff remizirali su bez pogodaka, a za goste Mikulić je branio cijeli susret, dok je Brezovec iz igre izašao u 77. minuti. Slavia Prag je s minimalnih 1:0 pobijedila BATE Borisov, a jedini gol pao je u 20. minuti kada je Škoda uspješno realizirao kazneni udarac, kojeg je skrivio Yablonski i za taj start zaradio izravni crveni karton. Jurica Buljat u igru je za bjelorusku momčad ušao u 24. minuti.

CSKA Moskva napravila je veliki korak prema play-offu, pošto je u gostima slavila protiv AEK-a s 2:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Vitinho je izveo korner, Vasin glavom prebacio loptu, a Alan Džagoev glavom zabio za 1:0. Konačni rezultat postavio je Šveđanin Pontus Wernbloom nakon novog kornera Vitinha glavom u 56. minuti.

Čak četiri pogotka vidjeli su gledatelji u Bukureštu, gdje je Steaua ugostila Viktoriju Plzen i remizirala 2:2. U 23. minuti Krmenčik se najbolje snašao u kaznenom prostoru i zabio za prednost gostiju, no samo 14 minuta kasnije Budescu je prekrasno izvedenim slobodnim udarcem izjednačio. Gosti do novog vodstva dolaze u 53. minuti pogotkom Kopića, no konačnih 2:2 postavlja Teixeira glavom nakon centaršuta Momčilovića u 61. minuti. Živulić je odigrao cijeli susret za Čehe.

Senzacionalnu pobjedu upisao je Vardar, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio Kopenhagen. Jedini gol postigao je Balotelli u 65. minuti lijepim volejom. Tako su Makedonci nakon izbacivanja švedskog Malmea na pragu da izbace još jednog skandinavskog predstavnika.

Posljednji susret dana bio je derbi susret između Partizana i Olympiacosa, kojeg su gosti dobili s 3:1. Već u šestoj minuti Grci, bodreni nekoliko tisuća Delija, došli su u vodstvo. Marko Marin pronašao je Bena, koji zabija za 1:0. Ipak, samo četiri minute kasnije Janković je prizemno centrirao, a Tawamba izjednačio. U nastavku Olympiacos rješava pitanje pobjednika, a vrlo vjerojatno i prolaza dalje. Prvo je u 56. minuti Carcela-Gonzalez dodao za Bena, koji nakon lijepog soloprodora povisuje na 2:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Emmanuel Emenike izbio sam pred domaćeg golmana, zaobišao ga i postavio konačnih 3:1.

Liga prvaka, treće pretkolo, prvi susreti:

Qarabag (AZE) 0:0 Sheriff (MOL)

Slavia Prag (ČEŠ) 1:0 BATE Borisov (BLR) (Škoda 20. – 11m)

AEK Atena (GRČ) 0:2 CSKA Moskva (RUS) (45+1. Dzagoev, 56. Wernbloom)

FCSB (RUM) 2:2 Viktoria Plzen (ČEŠ) (Budescu 37., Teixeira 61. / 23. Krmenčik, 53. Kopić)

Vardar (MAK) 1:0 Kopenhagen (DAN) (Balotelli 65.)

Partizan (SRB) 1:3 Olympiacos (GRČ) (Tawamba 10. / 6., 56. Ben, 90+1. Emenike)