[VIDEO] LP: Senzacionalne pobjede Astane i Beer-Sheve, Vidin Dynamo bez problema slavio

Odigrane su prve današnje utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, u kojima smo vidjeli dva velika iznenađenja.

Prvo je priredila kazahstanska Astana, koja je na domaćem terenu s 3:1 pobijedila Legiju iz Varšave. U 36. minuti domaći su poveli. Kleinheisler je glavom uposlio Kabanangu, koji je u padu zabio za 1:0. U posljednjoj minuti prvog dijela Murtazayev je uposlio Maevskiya, koji je u soloprodoru prošao dvojicu igrača i s 18 metara povisio na 2:0. Vrlo bitan gol u gostima Poljaci su postigli u 79. minuti. Kucharczyk je primio loptu i prizemno centrirao, a Albanac Armando Sadiku smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Patrick Twumasi, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade primio loptu od Kabanange i uz pomoć stative postavio konačnih 3:1.

Dynamo Kijev na domaćem terenu nije imao problema i s 3:1 je pobijedio švicarski Young Boys. Već u 15. minuti jednu pomutnju u obrani gostiju iskoristio je Andriy Yarmolenko te zabio za 1:0, da bi u 34. minuti isti igrač prizemno centrirao, a Mbokani petom povisio na 2:0. Bitan gol u gostima postigao je Švicarac Fassnacht glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon centaršuta Assalea, no konačnih 3:1 postavio je Denys Garmash u 93. minuti. Domagoj Vida za kijevljane je odigrao cijeli susret.

Drugo iznenađenje danas priredio je Hapoel Beer-Sheva, koji je u Izraelu s 2:0 pobijedio Ludogorets. U 20. minuti Nwakaeme je s Meliksonom napravio dvostruko proigravanje i donio prednost Izraelcima. Konačnih 2:0 postavio je Ohana nakon lijepog voleja 11 minuta prije kraja.

Liga prvaka, treće pretkolo, prvi susreti:

Astana (KAZ) 3:1 Legia Warszawa (POLJ) (Kabananga 36., Maevskiy 45., Twumasi 90+4. / 79. Sadiku)

Dynamo Kijev (UKR) 3:1 Young Boys Bern (ŠVI) (Yarmolenko 15., Mbokani 34., Garmash 90+3. / 90+1. Fassnacht)

Hapoel Beer-Sheva (IZR) 2:0 Ludogorets Razgrad (BUG) (Nwakaeme 20., Ohana 79.)