[VIDEO] Gold Cup: SAD po sedmi put u povijesti osvojile naslov!

Sjedinjene Američke Države pobjednici su Gold Cupa, prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike. Domaća momčad u finalu je, puno teže od očekivanog, pobijedila Jamajku 2:1. Jamajčanima je to bilo prvo finale u povijesti, a SAD-u jubilarno deseto.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio domaćin, ali Nagbe je u 16. minuti pucao daleko preko gola. Dvije minute kasnije Blake je morao obraniti pokušaj Altidorea, ali prilikom obrane je ozlijedio lakat te ga je morao zamijeniti Miller. U 45. minuti Ameri dolaze do vodstva. Jozy Altidore prekrasnim slobodnim udarcem odveo je SAD na odmor s prednošću od 1:0.

Iz prve prave prilike u nastavku Jamajka je izjednačila. Korner je izveo Lawrence, a Je-Vaughn Watson izjednačio. U 63. minuti Arriola je glavom pucao ravno u Millera, a Bradley je u 71. minuti pucao u same rašlje, no Miller je i taj pokušaj obranio. Clint Dempsey svoj udarac isprobao je u 75. minuti, no Miller je uz pomoć stative obranio i tu priliku.

Ipak, SAD je do pobjede došao dvije minute prije kraja. Nakon centaršuta Zardesa lopta se odbila do Morrisa, koji ju u same rašlje sprema i donosi sedmi naslov SAD-u.