[VIDEO] ICC: Manchester City deklasirao Real Madrid i nanio mu drugi uzastopni poraz!

Na Los Angeles Memorial Coliseumu u Los Angelesu, saveznoj državi Californiji, odigran je i treći večerašnji susret američkog dijela International Champions Cupa u kojemu su se sastali Manchester City i Real Madrid. Momčad Josepa Guardiole bez ikakvog problema deklasirala je Kraljeve s uvjerljivih 4:1 i nanijela mu drugi uzastopni poraz ove sezone pred 93 091 gledatelja.

Već u sedmoj minuti Gabriel Jesus pogodio je vanjski dio mreže, a osam minuta kasnije De Bruyne je pucao pored gola. U 21. minuti Navas je upisao prvu obranu i to nakon udarca Jesusa, da bi Kostarikanac u 25. minuti velikom paradom zaustavio pokušaj Aguera.

Kraljevi su prvi udarac uputili tek u 28. minuti. Isco je centrirao, Casemiro glavom pogodio stativu, a Ederson Benzemi obranio odbijenu loptu, koja se Francuzu odbila od stative. Pokušao je Benzema ponovno i u 38. minuti, no Ederson je ponovno bio spreman i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku Građani su iz prve prilike poveli. Igrala se 52. minuta kada je De Bruyne izveo korner, Casilla krajnjim naporom obranio udarac Stonesa glavom, a na odbijenoj lopti našao se Otamendi i doveo Manchester City u vodstvo. Pokušao je Modrić izjednačiti dvije minute kasnije, no pucao je preko gola.

Mogao je Raheem Sterling u 58. minuti povisiti na 2:0, no pucao je zamalo pored gola. Ipak, samo minutu kasnije Gabriel Jesus pronašao je De Bruynea, koji sjajnom loptom dodaje za Sterlinga, a bivši igrač Liverpoola kroz noge Casilli povisuje na 2:0.

Tada je Zinedine Zidane odlučio izvaditi gotovo cijelu momčad i uvesti juniore. Ni to nije pomoglo. U 66. minuti mogao je De Bruyne povisiti rezultat, no Casilla je uz pomoć stative izbio loptu u korner. Iz tog kornera Belgijac je prizemno centrirao, a Stones zabio za 3:0. Samo minutu kasnije Mayoral se na drugoj strani našao sam pred Edersonom, no pucao je pored gola.

11 minuta prije kraja Asensio je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a u 81. minuti Sane je pogodio još jednu vratnicu. Ipak, u istoj minuti do lopte je došao Diaz i nakon soloprodora s ruba kaznenog prostora zabio za 4:0.

U 90. minuti Kraljevi su ipak došli do počasnog pogotka kada je Arnaiz s 30 metara postavio konačnih 4:1. Luka Modrić i Mateo Kovačić igrali su do 65. minute.