[VIDEO] EL: PAOK, Braga i Utrecht remizirali, pobjede Zenita i Fenerbahcea

Odigrani su popodnevni susreti trećeg pretkola Europske lige, a ponovno smo se orijentirali ponajviše na naše igrače, koji su igrali u osam današnjih susreta.

Radaš je odigrao svih 90 minuta i zaradio crveni karton u porazu Skenderbeua od Mlade Boleslave 2:1. Poveli su Česi tri minute prije kraja prvog dijela. Prizemno je centrirao Mares, a Chramosta zabio za 1:0. Četiri minute prije kraja utakmice Shkodra je uposlio Latifija, koji udarcem s 20 metara izjednačuje, no samo minutu kasnije Magera je centrirao s lijeve strane, a Janos petom postavio konačnih 2:1.

Marin Leovac također je odigrao svih 90 minuta u remiju njegovog PAOK-a u gostima kod Olimpika 1:1. Ukrajinci su poveli u 49. minuti. Slobodni udarac izveo je Bogdanov, a Bilenky glavom zabio za 1:0. Samo deset minuta kasnije Matos je dodao za Henriquea, koji nakon odličnog soloprodora izjednačuje i donosi vrlo bitan gol u gostima.

Ivan Čeliković zaradio je žuti karton, a odigrao je cijelu utakmicu, u porazu njegove Shkendije od Trakaija 2:1. Igrač utakmice bio je Maksimov, koji je postigao oba litavska gola. Već u prvoj minuti iskoristio je pogrešku golmana i zabio za 1:0, no na drugoj strani Junior je u 39. minuti izjednačio. Pobjedu Trakaiju donio je Maksimov u 52. minuti glavom, a do kraja susreta Junior i Cuculi zaradili su crvene kartone pa su gosti susret završili s devetoricom.

Ciparski AEK Larnaca s 2:0 je srušio Dinamo Minsk, za kojeg je Galović odigrao cijeli susret. Domaćin je poveo u 42. minuti kada je Hevel uspio progurati loptu do Tetea, koji lobom zabija za 1:0. U 70. minuti Hevel je iskoristio dodavanje Taulemesse i s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 2:0.

Kardum je branio cijeli susret, a Andro Švrljuga odigrao cijelu utakmicu u pobjedi njihove Suduve nad švicarskim Sionom od 3:0. Već u trećoj minuti Ferreira je zabio autogol, da bi samo šest minuta kasnije Janusauskas povisio na 2:0 odličnim volejom s 20 metara. Konačnih 3:0 postavio je Laukzemis u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Mario Šitum odigrao je cijeli susret za Lech Poznan, koji je remizirao bez pogodaka s Utrechtom, a Filip Mrzljak odigrao je cijeli susret u također remiju bez pogodaka njegove Astre protiv Oleksandriye. Vrijedi izdvojiti i kako su Dinamo Bukurešt i Athletic Bilbao remizirali 1:1, dok je Zenit u gostima s minimalnih 1:0 pobijedio Bnei Yehudu.