[VIDEO] ICC: Barcelona pobijedila Real i osvojila natjecanje, zabili i Rakitić i Kovačić

Američki Hard Rock Stadium u gradu Miami Gardens, saveznoj državi Florida, bio je poprište velikog derbija između Real Madrida i Barcelone, kojeg je na stadionu gledalo 66 014 gledatelja . Ove dvije momčadi prvi put su se još od daleke 1982. godine sastale izvan španjolskog tla, tada je to bilo u Venezueli, a ovaj put u sklopu International Champions Cupa. Momčad  pobijedila je

El Clasico je otvoren nakon američke himne i velikog vatrometa, a na samom terenu također se očekivao veliki vatromet prilika. Već u 40. sekundi Neymar je zbog malene ozljede morao izaći iz igre i u tim trenutcima, kada je Blaugrana igrala s igračem manje, Busquets je pronašao Messija, koji je izvrtio Luku Modrića i uz malo odbijenu loptu od noge Varanea zabio za prednost Barcelone.

Samo četiri minute kasnije već je 2:0. Veliki posao odradio je Neymar, koji je prošao po lijevoj strani i uposlio Ivana Rakitića, a naš reprezentativac sjajnim golom u sami donji kut povisio na 2:0. U 11. minuti mogao je Raketa i povisiti prednost, no pucao je pored gola.

Minutu kasnije Suarez je pucao preko gola, da bi Kraljevi iz prvog udarca smanjili. Do lopte je došao Mateo Kovačić i s ruba kaznenog prostora smanjio na 2:1. U 19. minuti Benzema si je otvorio malo prostora, no pucao je pored gola, a preko gola u 22. minuti pucao je i Modrić.

U 29. minuti ponovno je obrana Reala ispala, Suarez je pronašao Neymara, koji je predriblao Varanea, no pucao je pored gola. Navas je odlično obranio pokušaj Messija iz 31. minute, a pet minuta kasnije Barcelona je imala korner. Međutim, Real je uzeo loptu i krenuo u kontru, Asensio je napravio dvostruko proigravanje s Kovačićem i izjednačio na 2:2, a ujedno se s tim rezultatom i otišlo na odmor.

Ernesto Valverde nije ništa htio prepustiti slučaju, htio je pod svaku cijenu upisati svoju prvu pobjedu kao trener katalonskog diva pa je jedino Iniestu zamijenio na poluvremenu. Već u 50. minuti Neymar je izveo slobodni udarac, a Pique pobjegao Realovoj obrani i vratio prednost Barceloni. U 55. minuti Messi je odličnom loptom pronašao Neymara, no on je zamalo pucao pored gola, baš kao i dvije minute kasnije.

Prvi udarac za Real u nastavku je imao Marcelo, no Cillessen je bio siguran. U 59. minuti Vidal je okomitom loptom pronašao Suareza, no Navas je obranio Urugvajčev pokušaj. U nastavku akcije Umtitijev pokušaj Nacho je izbio sa crte, a nakon polukontre Cillessen je obranio udarac Vazqueza. U 66. minuti konačno je pucao i Bale, ali Nizozemac je na golu Barcelone opet bio siguran.

Devet minuta prije kraja Isco je krenuo u soloprodor i pucao u sami donji kut, no Cillessen je izbio njegov pokušaj u korner, iz kojega je isti igrač pucao ravno u Cillessena. Dani Ceballos u 84. minuti pucao je zamalo pored gola, a do kraja susreta nije bilo većih prilika i Blaugrana je osvojila International Champions Cup. Ivan Rakitić igrao je do 73. minute, baš kao i Mateo Kovačić, dok je Modrića već na poluvremenu zamijenio Isco.