[VIDEO] Liga prvaka: Ispali Vida i Živulić, samo Šimunović sa Celticom prošao u play-off

Odigrano je i preostalih devet uzvratnih susreta trećeg pretkola Lige prvaka i poznati su svi sudionici play-off faze natjecanja.

Domagoj Vida odigrao je cijeli susret i zaradio žuti karton u porazu Dynamo Kijeva od Young Boysa 2:0, kojim je švicarska momčad senzacionalno prošla dalje. U 13. minuti Hoarau je iz kaznenog udarca zabio za 1:0, da bi minutu prije kraja Sulejmani izveo korner, a Mvula Lotomba glavom donio prolaz.

Diego Živulić također je zaradio žuti karton i ispao sa svojom Viktorijom Plzen od Steaue, završilo je 4:1. U 27. minuti Balasa je zabio za prednost Rumunja nakon odlično izvedenog slobodnog udarca, no u 64. minuti Reznik je centrirao, a Krmenčik glavom izjednačio. U tim trenutcima Česi su išli dalje, no u 71. minuti Tanase je pronašao Teixeiru, koji vraća prednost gostima. Pet minuta kasnije Alibec je s desne strane uposlio Tanasea, koji nakon asistencije upisuje i gol, da bi u 79. minuti iz kaznenog udarca Alibec postavio konačnih 4:1.

Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret u pobjedi Celtica protiv Rosenborga 1:0, kojom je škotski prvak prošao dalje. Jedini gol pao je u 69. minuti, kada je Forrest u sami kut donio pobjedu Škotima.

Također, vrijedi spomenuti da je Obradović proveo cijeli susret na klupi za svoj Maribor, koji je golom Tavaresa u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedila Hafnarfjordur 1:0.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti kako je Kopenhagen s igračem manje izbacio Vardar, zatim prolazak Hapoela Beer-Sheve protiv Ludogoretsa te remi Ajaxa i Nice od 2:2, kojim su Francuzi prošli dalje zbog više golova u gostima.

Liga prvaka, treće pretkolo, uzvrati:

Kopenhagen 4:1 Vardar (Greguš 2., Barseghyan 26. – ag, Santander 75., Sotiriou 88. – 11m / 13. Nikolov) – Ukupni rezultat 3:2

Young Boys Bern 2:0 Dynamo Kijev (Hoarau 13. – 11m, Mvula Lotomba 89.) – Ukupni rezultat 3:3

Viktoria Plzen 1:4 Steaua Bukurešt (Krmenčik 64. / 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. – 11m Alibec) – Ukupni rezultat 3:6

Ludogorets Razgrad 3:1 Hapoel Beer-Sheva (Wanderson 9., 33., Marcelinho 56. / 61. Ghadir) – Ukupni rezultat 3:3

Hafnarfjordur 0:1 Maribor (90+2. Tavares) – Ukupni rezultat 0:2

Ajax 2:2 Nice (van de Beek 26., Sanchez 57. / 3. Souquet, 79. Marcel) – Ukupni rezultat 3:3

Olympiacos 2:2 Partizan (Carcela-Gonzalez 22., Fortounis 41. / 33. Soumah, 85. Đurđević) – Ukupni rezultat 5:3

Rosenborg 0:1 Celtic (69. Forrest) – Ukupni rezultat 0:1

Legia Varšava 1:0 Astana (Czerwinski 76.) – Ukupni rezultat 2:3