[VIDEO] EL: Videoton izbacio Bordeaux, dalje prošli Zvezda, Zenit i Fenerbahce

Odigrane su popodnevne uzvratne utakmice trećeg pretkola Europske lige i saznali smo prve sudionike posljednjeg, četvrtog pretkola, takozvanog play-offa.

Galović je odigrao svih 90 minuta u remiju njegovog Dinamo Minska s AEK Larnacom, nakon kojeg je njegova momčad ispala. Poveli su Bjelorusi nakon kaznenog udarca Saroke u 47. minuti, dok je u trećoj minuti sudačke nadoknade Acoran na prazna vrata postavio konačnih 1:1.

Čeliković je također proveo svih 90 minuta u pobjedi Shkendije nad Trakaijem od 3:0 kojom su Makedonci izborili play-off. Ibraimi je u 29. minuti udarcem s 20 metara zabio za 1:0, da bi Hasani tri minute prije odmora iz slobodnog udarca povisio na 2:0. Isti igrač postavio je i konačnih 3:0 četiri minute prije kraja nakon polukontre.

Apollon Limassol je na čelu s Jakolišem i Maglicom upisao veliku 2:0 pobjedu nad Aberdeenom i nadoknadio rezultat iz prve utakmice te se plasirao dalje. U 17. minuti Anton Maglica upisao je asistenciju za Schembrija, koji je doveo Ciprane u vodstvo, da bi tri minute prije kraja nakon polukontre Stylianou proigrao Zelayu, koji u praznu mrežu postavlja konačnih 2:0. Maglica je odigrao cijeli susret, dok je Jakoliš izašao u 73. minuti.

Filip Ozobić nije bio te sreće te je sa svojom Gabalom ponovno poražen od Panathinaikosa 2:1. Domaćin je došao i do vodstva autogolom Moleda i činilo se kako će susret otići u produžetke. Međutim, u 63. minuti Molins je povratnom loptom pronašao Loda, koji je glavom izjednačio, da bi svega tri minute kasnije Luciano s desne strane centrirao, a Cabezas donio preokret i pobjedu Grcima. Filip Ozobić odigrao je cijeli susret.

Ukrajinska Olexandriya s minimalnih 1:0 pobijedila je i izbacila Astru, za koju je Mrzljak igrao do 84. minute. Jedini gol postigao je Zaporozhan iz kaznenog udarca u 42. minuti.

Najveću senzaciju priredio je mađarski Videoton, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio i izbacio Bordeaux. Jedini gol postigao je Stopira nakon kornera Suljića glavom u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a Marić nije ulazio u igru.