[VIDEO] EL: PAOK, Marseille, Milan, Athletic Bilbao i Everton izborili play-off

Odigrane su i posljednje utakmice trećeg pretkola Europske lige i saznali smo sve sudionike play-off faze natjecanja.

Marin Leovac odigrao je cijeli susret za PAOK, koji je s 2:0 pobijedio Olimpik Donetsk i prošao dalje. Robert Mak u 24. minuti nakon soloprodora lijepo je pogodio za 1:0, da bi Cimirot u sudačkoj nadoknadi odličnim udarcem s 25 metara postavio konačnih 2:0.

Skenderbeu je senzacionalno nakon jedanaesteraca izbacio Mladu Boleslavu 3:1, a Radaš je odigrao cijeli susret. Gosti su očekivano poveli preko Janosa u 18. minuti, no Lilaj je u 55. minuti iz kaznenog udarca izjednačio, da bi Plaku sedam minuta prije kraja odveo susret u jedanaesterce. U njima su Rada i Mebrahtu promašili za goste i Albanci su prošli dalje.

Mario Šitum zaradio je žuti karton i igrao do 71. minute u remiju njegovog Lecha protiv Utrechta od 2:2, kojim je poljska momčad ispala iz Europe. Već u prvoj minuti van de Streek je centrirao, a Kerk zabio za prednost gostiju, da bi u 26. minuti Majewski na drugoj strani pronašao Gytkjaera, koji je iz evidentnog zaleđa izjednačio. U 70. minuti gosti su dobili crveni karton, no to ih nije spriječilo da u 89. minuti krenu u polukontru. Ayoub je uposlio Labyada, a on zabio za 2:1. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Gytkjaer je samo uspio izjednačiti, no do preokreta nije došlo.

Franko Andrijašević izašao je iz igre u 68. minuti u senzacionalnom ispadanju Genta od Altacha 3:1. U 11. minuti Nutz je poslao jednu dugu loptu za Ngamaleu, koji lobom zabija za vodstvo domaćina, no Miličević je iz kaznenog udarca anulirao njihovu prednost. Ipak, Nutz je u 76. minuti odličnim udarcem s 20 metara vratio prednost Altachu, da bi konačni rezultat postavio Dobras dvije minute prije kraja.

Kelić i Spahija odigrali su cijeli susret u očekivanom 2:0 porazu Craiove od Milana. Već u devetoj minuti Bonaventura je nakon kornera zabio za 1:0, a Cutrone je u 51. minuti nakon gužve iz prekida postavio konačnih 2:0. Antonio Milić odigrao je cijeli susret u remiju Oostendea i Marseillesa, no Francuzi su zahvaljujući 4:2 pobjedi iz prve utakmice prošli dalje.

Marić je cijeli susret proveo na klupi za svoj Dinamo Bukurešt, koji je doživio težak 3:0 poraz od Athletic Bilbaa. U 24. minuti de Marcos je izveo korner, a Garcia glavom doveo Baske u vodstvo, a samo pet minuta kasnije isti igrač povisio je na 2:0. Konačni rezultat postavio je Aduriz nakon polukontre četiri minute prije kraja.

Još jednu veliku senzaciju napravile su Domžale, koje su s 2:0 izbacile Freiburg, a Petar Franjić cijeli susret proveo je na klupi. Poveli su Slovenci golom Senijada Ibričića iz kaznenog udarca u 50. minuti, a samo devet minuta kasnije Bizjak je iskoristio prizemni centaršut Firera i zabio za veliku pobjedu Domžala.

Europska liga, treće pretkolo, uzvrati:

Maritimo (POR) 2:0 Botev Plovdiv (BUG) – Ukupni rezultat 2:0

PAOK (GRČ) 2:0 Olimpik Donetsk (UKR) – Ukupni rezultat 3:1

Skenderbeu (ALB) 2:1 Mlada Boleslav (ČEŠ) – Jedanaesterci 4:2 – Ukupni rezultat 7:5

Lech Poznan (POLJ) 2:2 Utrecht (NIZ) – Ukupni rezultat 2:2

Altach (AUT) 3:1 Gent (BEL) – Ukupni rezultat 4:2

Midtjylland (DAN) 2:1 Arka Gdynia (POLJ) – Ukupni rezultat 4:4

Milan (ITA) 2:0 Craiova (RUM) – Ukupni rezultat 3:0

Athletic Bilbao (ŠPA) 3:0 Dinamo Bukurešt (RUM) – Ukupni rezultat 4:1

Oostende (BEL) 0:0 Olympique de Marseille (FRA) – Ukupni rezultat 2:4

Ružomberok (SVK) 0:1 Everton (ENG) – Ukupni rezultat 0:2

Panionios (GRČ) 0:1 Maccabi Tel-Aviv (IZR) – Ukupni rezultat 0:2