[VIDEO] Joan Gamper Trophy: Barcelona deklasirala Chapecoense, Rakitić asistirao, Messi srušio rekord

Barcelona je tradicionalno otvorila novu sezonu pred domaćom publikom utakmicom Joan Gamper Trophyja, a ove sezone Katalonci su na Camp Nou ugostili Chapecoense. Brazilski klub, čiji su skoro svi nogometaši lani poginuli u stravičnom padu zrakoplova, pružio je dobar otpor, no nije mogao protiv jednog od najvećih klubova na svijetu i završilo je 5:0.

Od 1966. godine ovo natjecanje se održava u katalonskoj prijestolnici, a Leo Messi imao je prvu priliku već u trećoj minuti, no Elias je obranio njegov pokušaj. Dvije minute kasnije Brazilac je obranio i udarac Suareza, no ništa nije mogao u šestoj minuti. Suarez je prošao po desnoj strani i uposlio Rakitića, koji je pronašao samog Deulofeua, a Neymarova zamjena zabila je za vodstvo Blaugrane.

Samo pet minuta kasnije Deulofeu je upisao i asistenciju, a Sergio Busquets s 20 metara povisio na 2:0. U 16. minuti vidjeli smo prvu gostujuću priliku, no Paulista je pucao pored gola. 11 minuta kasnije Deulofeu je centrirao, a Messijev pokušaj Elias ponovno obranio.

Ipak, u 28. minuti Deulofeu je ponovno pronašao Messija, a Argentinac konačno probio Brazilca i povisio na 3:0 te ostvario novi rekord. Naime, Argentinac je dosada sa sedam golova bio izjednačen na vrhu ljestvice najboljih strijelaca u povijesti ovog natjecanja, zajedno s Asensijem, Stoichkovom i Begiristainom. Nakon što je 2011. godine zabio dva Napoliju, 2012., 2014. i 2015. godine je Santosu, Club Leonu i Romi zabio jedan. Prošle sezone je ponovno postigao dva Sampdoriji, da bi večerašnjim pogotkom postao i najbolji strijelac ovog natjecanja.

Nastavak je Barcelona otvorila novim pogotkom. U 55. minuti Suarez i Messi napravili su dvostruko proigravanje, a Urugvajac je zabio za 4:0. Messi je minutu kasnije mogao zabiti još jedan gol, no pucao je zamalo pored gola.

Lionel Messi upisao je novu asistenciju u 74. minuti, a ovaj put pogodak je postigao Denis Suarez i povisio na 5:0. U 88. minuti Semedo je bio srušen u kaznenom prostoru pa je Barcelona dobila kazneni udarac. Međutim, Moraes je obranio pokušaj Alcacera pa je ostalo 5:0. Ivan Rakitić igrao je do 78. minute, kada ga je zamijenio Sergi Samper.