EP U19 (Ž): Braniteljice naslova poražene, Njemačka i Španjolska sigurne

Započelo je posljednje veliko Uefino reprezentativno natjecanje ovog ljeta, a to je Europsko U19 prvenstvo za žene, koje će se do 20. kolovoza igrati u Sjevernoj Irskoj. Naslov pobjednica brane Francuskinje, koje su u prošlogodišnjem finalu u Slovačkoj s 2:1 bile bolje od svojih vršnjakinja iz Španjolske.

U skupini A gledali smo dvoboj Škotske i Njemačke. Iako je Škotska imala veliku pomoć s tribina, Njemice su uspješno otvorile ovo natjecanje pobjedom od 3:0. Već u 19. minuti Gwinn je nakon kornera Kleinherne zabila za 1:0. Nastavile su Njemice pritiskati, a u 39. minuti Freigang je s druge strane centrirala, a Rieke povisila na 2:0. Konačni rezultat postavila je Memeti nakon centaršuta Orschmann deset minuta prije kraja.

U drugom susretu iste skupine domaćin Sjeverna Irska očekivano je poražena od Španjolske, završilo je 2:0. Nakon točno pola sata igre Perez je prizemno centrirala, a Garcia zabila za 1:0, da bi Guijarro u 53. minuti lobom s 22 metra postavila konačnih 2:0.

Skupinu B, a i samo natjecanje, otvorio je susret između upravo branitelja naslova Francuske i Nizozemske, a te dvije momčadi igrale su u grupnoj fazi i prošle godine. Tada je Francuska upisala 2:1 pobjedu, a ovaj put završilo je 2:0 za Nizozemsku. Već u desetoj minuti Van Schoonhoven je s lijeve strane dodala do Pelove, koja zabija za 1:0, da bi 12 minuta kasnije Piga zabila autogol i postavila konačnih 2:0.

Još jedan derbi u ovoj grupi igrali su Italija i Engleska, a u konačnici pobjedu je odnijela momčad Tri Lava pobjedom 2:1. Povele su Engleskinje u 52. minuti, nakon što je Brazil lijepo uposlila Allen, a ista igračica u 76. minuti ponovno je iskoristila odličnu loptu Brazil, izbjegla zaleđe i povisila na 2:0. Za Talijanke Serturini je u sudačkoj nadoknadi samo uspjela smanjiti rezultat.