[VIDEO] LP: Liverpool pobijedio Hoffenheim, Kramariću obranjen kazneni udarac, senzacionalna pobjeda Qarabaga

Odigrano je prvih pet utakmica play-off faze natjecanja Lige prvaka, a vidjeli smo očekivane rezultate, uz jedno veliko iznenađenje.

Najjača utakmica, a nama najzanimljivija jer su jedino u njoj igrali naši igrači, ona između Hoffenheima i Liverpoola završila je pobjedom Redsa od 2:1. Andrej Kramarić imao je odličnu priliku već u 12. minuti, no njegov pokušaj iz kaznenog udarca obranio je Mignolet. Samo dvije minute kasnije Salah se nakon kontre našao sam pred domaćim vratarom, no pucao je pored gola. U 35. minuti Alexander-Arnold je iz slobodnog udarca zabio za prednost gostiju, a na 2:0 povisio je Nordtveit autogolom u 74. minuti. Utješni pogodak za Hoffenheim postigao je Uth nakon asistencije Nordtveita tri minute prije kraja. I Andrej Kramarić i Dejan Lovren odigrali su cijeli susret.

Veliko iznenađenje u Azerbajdžanu priredio je Qarabag, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio Kopenhagen. Jedini gol pao je u 25. minuti kada je Ndlovu pogodio stativu, a na odbijenu loptu došao je Mahir Madatov i donio domaćinu veliku pobjedu. Portugalski Sporting samo je remizirao bez pogodaka sa Steauom, iako su gosti od 80. minute imali igrača manje zbog crvenog kartona Pintiliija.

Veliki posao pred gostujućom publikom napravio je i ruski CSKA Moskva, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio Young Boys. Jedini gol djelo je stopera domaćih Kasima, koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela zabio autogol glavom s 20 metara.

U posljednjoj utakmici APOEL je s 2:0 pobijedio Slaviju iz Praga. Već u drugoj minuti Ebecilio je izveo korner, a Igor De Camargo se našao na pravom mjestu i zabio za 1:0. Ebecilio je upisao novu asistenciju samo osam minuta kasnije, a Aloneftis odličnim lobom povisio na konačnih 2:0.

Liga prvaka, play-off, prvi susreti:

Qarabag (AZE) 1:0 Kopenhagen (DAN) (Madatov 25.)

Sporting Lisabon (POR) 0:0 Steaua Bukurešt (RUM)

Hoffenheim 1899 (NJE) 1:2 Liverpool (ENG) (Uth 87. / 35. Alexander-Arnold, 74. – ag Nordtveit)

Young Boys (ŠVI) 0:1 CSKA Moskva (RUS) (90+1. – ag Kasim)

APOEL (CIP) 2:0 Slavia Prag (ČEŠ) (De Camargo 2., Aloneftis 10.)